Днями від дій онлайн-шахраїв постраждала 40-річна житомирянка, яка втратила близько 120 тисяч гривень.
Про це 13 липня повідомило Житомирське районне управління поліції № 1.
«На жаль, під час продажу товарів через мережу Інтернет жителі області подекуди потрапляють на гачок ошуканців. Днями від дій онлайн-шахраїв постраждала 40-річна житомирянка, яка втратила близько 120 тисяч гривень. Жінка розповіла, що після розміщення оголошення про продаж товару отримала в месенджері повідомлення нібито з офіційної сторінки торговельного майданчика. Як виявилося пізніше, таким чином шахраї маскувалися під справжній сервіс. У повідомленні містилося посилання, за яким жінці запропонували перейти для авторизації на майданчику», - йдеться у повідомленні.
Після виконання запропонованих дій потерпілій у тому ж месенджері зателефонував невідомий. Під час виклику на екрані висвітився короткий номер банку (попередньо – підмінений зловмисниками), через що жінка повірила, що спілкується зі справжнім працівником фінансової установи. Співрозмовник повідомив про нібито підозрілі операції з її рахунком та спроби оформлення кредитів на її ім’я. Під приводом захисту коштів він переконав жінку виконати низку дій із грошима. Лише завершивши розмову, потерпіла зрозуміла, що таким чином підтвердила оформлення кредитів у кількох фінансових установах, а отримані кошти були переказані на рахунки шахраїв.
Нині правоохоронці встановлюють обставини та причетних до шахрайства в межах відкритого кримінального провадження.
Нагадаємо, у червні 65-річна жителька Бердичева втратила 95 тисяч гривень через дії шахраїв, які представилися працівниками банку.
Як повідомляв Житомир.info, у червні 2026 року до поліції звернулась житомирянка, яка втратила майже 40 тис. грн після телефонної розмови з шахраями.




















