Суспільство

«Вас викликають до суду»: Мін’юст застерігає про нову схему онлайн-шахрайства

21 липня 2026, 14:00

Мін’юст застерігає українців про нову шахрайську схему і закликає не переходити по невідомих покликаннях й не завантажувати файли.

Про це 21 липня повідомила пресслужба Міністерства юстиції України.

«Вас неочікувано викликають до суду? Це може бути пастка шахраїв. Зловмисники надсилають електронні листи, які виглядають як офіційні повідомлення від судових органів. У них повідомляють про нібито виклик на судове засідання у кримінальному провадженні та спонукають перейти за посиланням або завантажити файл», - йдеться в повідомленні.

Мета шахраїв — отримати доступ до ваших персональних даних, банківських рахунків або встановити на пристрій шкідливе програмне забезпечення.

Якщо отримали такий лист:

  • не переходьте за посиланнями;
  • не відкривайте вкладення та не встановлюйте жодних програм;
  • не відповідайте на повідомлення.

Найкраще рішення — одразу видалити лист і перевіряти інформацію в офіційних джерелах.

Пам’ятайте: справжній виклик до суду надходить у формі судової повістки через офіційні канали комунікації — рекомендованим листом, через електронний кабінет підсистеми «Електронний суд» (для зареєстрованих користувачів) або SMS-повідомленням від відправника SUDPOVISTKA.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, повідомте про це Кіберполіцію через форму на сайті: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Нагадаємо, у липні шахраї через Viber виманили 650 тис. грн у 69-річної жительки Звягельського району: сказали, що щодо неї відкрите кримінальне провадження. Жінку переконали в тому, що необхідно провести «декларування» державних виплат та «перевірити» її кошти. Для цього змусили переказувати по 75-90 тисяч гривень на різні банківські рахунки.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2026 року 65-річна жителька Бердичева втратила 95 тисяч гривень через дії шахраїв, які представилися працівниками банку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шахрай лист Мін'юст шахрайство  
Матеріали по темі