Культура

В Житомирской государственной телерадиокомпании работет "Лучший автор и режиссер"

29 серпня 2008, 07:36

Днями відбулося урочисте нагородження переможців ХІІ Міжнародного фестивалю фільмів, теле- і радіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча». Цього року тут були представлені 50 телевізійних робіт, 12 радіопрограм, 6 анімаційних фільмів та 4 телефільми. Кращі з них визначало професійне та дитяче журі. А організували унікальне творче змагання, подібного якому не має в країнах східної та західної Європи, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Українське відділення «Славутич» Міжнародного фонду кіно і телебачення для дітей та юнацтва ім. Ролана Бикова, Державна телерадіокомпанія «Культура» та група компаній «Фокстрот» (у рамках власного соціального проекту «Народний кінозал»).

Професійне журі, очолюване директором Інституту екранних мистецтв Національного університету театру, кіно і телебачення України Миколою Слободяном, назвало переможців І туру — професійного відбору серед учасників фестивалю. Так, «Кращим телефільмом» журі визнало роботу приватної продакшн-студії м. Євпаторії «Перший Крок», «Кращим анімаційним фільмом» — мультфільм «Про дівчинку, якої вже нема» Дніпропетровської студії «Веснянка», «Кращою передачею для юнацтва» — програму «Індиго» Національної телекомпанії України. У номінації «Кращий автор і режисер» переможцями стали Людмила Томашпольська (ДТРК Всесвітня служба УТР) та Антоніна Тугас (Житомирська ОДТРК). До речі, у творчому змаганні також взяли участь роботи понад 20 телерадіокомпаній України, а також телекомпаній Росії та Молдови.

За традицією фестивалю, конкурсні роботи після оцінки дорослими фахівцями потрапляють на розгляд дитячого журі. Цього року роботи «Золотого курчати» оцінювали понад 300 дітей, які відпочивають у санаторії «Хвиля» м. Феодосія. Переглянувши конкурсну програму, діти винесли свій вердикт учасникам фестивалю. Його організатори заходу урочисто оголосили 21 серпня на закритті фестивалю у Феодосії.

За рішенням професійного журі, бронзові статуетки фестивалю «Золоте Курча» отримали творчі колективи Львівської, Вінницької, Полтавської ОДТРК та Київської державної регіональної телерадіокомпанії. Так, за підсумками ІІ туру фестивалю «Золоте курча» в номінації «Кращий телефільм» відзначено цикл відеофільмів для дітей Рівненської ОДТРК, у номінації «Краща телепередача для дітей молодшого віку» перемогла телепрограма «Хатка Левенятка» Львівської ОДТРК, а в номінації «Краща передача для дітей середнього віку» відзнаку отримала Державна телерадіокомпанія «Культура» (телепередача «Геніями не народжуються»).

Збіглися думки професійного та дитячого журі стосовно «Кращої телепередачі для юнацтва» (переможець — Національна телекомпанія України, телепередача «Індиго») та «Кращого анімаційного дитячого фільму». Переможцем цієї номінації став Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка» із мультфільмом «Про дівчину, якої вже немає». Кращим журналістам були вручені дипломи, почесні грамоти та призи оргкомітету. Окрему подяку організатори висловили працівникам Феодосійської міської ради й особисто виконуючій обов’язки мера міста Тетяні Гришеній — за вагому підтримку в організації та проведенні фестивалю.

За словами експертів, дитячі телепрограми мають неабиякий виховний потенціал. Основний тягар у цій роботі взяли на себе державні обласні радіо- та телекомпанії, однак не менш потужну підтримку їм мають надавити й успішні вітчизняні бізнесмени. Тому важливо, аби традиція фестивалю продовжувалася, а дружба між усіма, хто цю традицію живить, зміцнювалася з року в рік.

 

http://www.day.kiev.ua

Матеріали по темі