Місто

«Українська платформа» проведе свято до Дня Житомира

12 вересня 2008, 18:00

В суботу, 13 вересня, з 13.00 до 19.00 на майданчику біля кінотеатру  «Жовтень»  під патронатом народного депутата України Павла Жебрівського та громадського руху «Українська платформа» пройде свято до Дня Житомира.

            Програму розпочне фестиваль-конкурс поетів-початківців «Клекотень осені-2008» пам’яті Юрка Гудзя, відомого українського поета-письменника, який трагічно загинув із невідомих обставин.

Виступ Павла Жебрівського о 14.00

            Далі естафету свята підхопить  фестиваль «Ми різні, але ми рідні» за участі національно-культурних товариств.

            Чеська об’єднана спільнота, що проживає на території Житомирщини, запропонує глядачам віночок чеських народних пісень.

            Роми внесуть свій колорит в свято циганськими піснями і танцями.

Ви побачите всесвітньо відомий грецький народний танець «Сіртаки».

Польські народні традицій відтворюватимуть учасники дитячого колективу "Дзвонечки",  а польські пісні заспіває знаний на Житомирщині колектив «Поліські  соколи».

Родзинкою виступу німецької спільноти стане  віртуозна гра на німецькій губній гармошці.

Представники єврейської спільноти заспівають всім відому "Хава Нагілу" (остаточно слова цієї пісні затвердилися в 1918 році в Єрусалимі, а звичну нам мелодію "Хава Нагіла" набула десь в 30-х роках XX століття) та представлять танцювальне попурі на єврейські мелодії.

Вірменський дитячий колектив виконає національні танці та куплети вірменських пісень.

Велика українська творча родина буде представлена фольклорним ансамблем національного обряду «Родослав», житомирським зразковим фольклорним гуртом “Джерельце”.

            На святі буде представлено ярмарок виробів майстрів народної творчості з Житомирщини, Київщини та Хмельниччини, а також виставка «Квіткова доля поліського рушника» із приватної колекції Надії Довгої з села Нехворощ Андрушівського району.       

            Приємним подарунком для житомирян та гостей міста стане гала-концерт переможців дитячого співочого конкурсу «Перша нота».

            Також в програмі свята - дитячі розваги,  вікторини й конкурси із призами та подарунками. Гостей свята пригощатимуть запашним  «Родинним Короваєм».

Наприкінці святкової програми організатори запросять всіх представників національно-культурних товариств, а також житомирян та гостей міста долучитися до «Ланцюга єднання» як символу  миру, єдності і толерантного ставлення до представників всіх націй і національностей.

            До Дня міста в обласному центрі за підтримки народного депутата України Павла Жебрівського та громадської організації «Українська платформа» в приміщенні клубу «Професіонал» пройде відкритий чемпіонат Житомира з більярдного спорту.

 

Прес-служба громадського руху “Українська платформа”

 

Матеріали по темі