Культура

«Житомирська барикада» - салат рок-гуртів, приправлений зірковими «Мертвими Півнями». ФОТОрепортаж

13 жовтня 2008, 08:34

Днями до Житомира з’їхалися відомі українські рок-виконавці. Мешканці міста та області, а навіть інших областей з нетерпінням чекали концерту «Житомирської барикади», яку організували Мистецьке об"єднання "Остання Барикада" та молодіжна громадська організація "Національний Альянс".

«Житомирьска Барикада» покликана стати символом руйнації старих стереотипів, і, кидаючи виклик пострадянській та постґеноцидній ментальності, – плекати новий, український формат сучасного суспільства.

На святі виступали досить відомі молоді виконавці - гурт Директорія з Києва, що співали «поп-панк», гурт Серцевий Напад з Луцька, які теж виконували веселі пісні у стилі поп-панк, гурт Ethno XL з Рівного запропонували серйозну дозу етно-року, разом із гуртом Тінь Сонця слухачі поринули у світ козацького року. Хедлайнерами вечору був гурт «Мертвий півень» - незрівнянна легенда українського року.

«Останнього разу ми були у Житомирі понад 10 років тому, тоді ще здається виступали з «Другою Рікою. Загалом Житомир мені подобається, воно таке спокійне та затишне місто. Хотілося б, ще завітати до Житомира, тільки от наразі ніхто не запрошує», - говорить Місько Барбара – фронтмен гурту «Мертвий півень».

 

Ті з житомирян хто на «Житомирській барикаді» чули вперше пісні «Мертвого півня» були просто шоковані та приємно вражені. Оскільки «Мертвий півень», скажімо, зовсім неординарний гурт. Це культова група зі Львова - це більше, ніж просто добра рок-музика. На їхні концерти приходять три, якщо не чотири, покоління. Серед публіки «Мертвого півня» можна зустріти від школяра до дисидента та сьогоднішнього політика. Виступати група розпочала 1990 року на фестивалі молодіжної урбаністичної культури «Вивих».

В контексті студентської (і не тільки студентської) революції кінця 80-их - початку 90-их років «Мертвий півень» був своєрідним втіленням духу часу. Але показово те, що «Півень» весь час змінюється та має унікальну здібність не підкорятись моді.

Житомир.info

Матеріали по темі