
Для будь-якої дитини найбільш серйозна справа - це… гра. І якщо використати цю форму взаємодії з маленькою людиною, яка вже має велику, вбираючу весь світ душу, то можливо отримати дійсно, з точки зору дорослої людини, хороші результати,- пише газета «Новости по-житомирски»
Дієвість і значимість проекту „Маленький українець”, що в цьому році у дитячих садочках всієї області реалізує обласний громадський рух „Українська платформа”, лідером якого є народний депутат Павло Жебрівський, – саме через гру, творчість зародити у дітей інтерес до свого роду. Якими є чи були дідусь і бабуся, яким є їх родинне дерево? Що притаманне їх роду, які традиції і обряди передаються із покоління в покоління? Все це надзвичайно важливо, бо дитина починає відчувати себе листочком, гілочкою не тільки родинного, а й великого дерева всього народу. З цього відчуття і виростає віра, сила, впевненість. З цього виростає громадянин держави.
За вісім місяців в проекті „Маленький українець” взяли участь 233 дитсадки із 16 районів області. Це найбільш тривалий і постійно діючий конкурс, в якому беруть участь тисячі дітей Житомирщини.
14 листопада в Житомирі в міському Палаці культури проходила фінальна частина проекту „Маленький українець”. В ньому взяли участь десять дошкільних навчальних закладів міста. В фойє була представлена велика, яскрава і різнопланова виставка малюнків – всього, що творчо характеризує дітей. А це і зроблені власними руками, звісно, за допомогою батьків, іграшки, ліпка з пластиліну, також були намальовані і родинні дерева. До того ж інші діти тих же дитсадків вибороли можливість виступити на сцені палацу і показати свою майстерність у піснях і танцях, театральних сценках.
- Наше майбутнє в тому, щоб не забувати коріння, яке тримає і живить наш рід, і це дуже важливо для кожного з нас – не тільки дитини, а й дорослого, - сказав в своєму виступі Павло Жебрівський. – Знаючи своє минуле, зберігаючи його, ми будемо мати і майбутнє. І ці діти прийдуть нам на зміну, ми повинні зробити все, щоб виховати їх у дусі любові до родини, до свого села, району, області і всієї України. Мені приємно бачити, що тут, в залі, зібрались тато з мамою, бабусі з дідусями, щоб порадіти за своїх діток. Ви ж їх готували до конкурсів малюнку, виступів на сцені, шили костюмчики, вчили разом віршики і, мабуть, готові підказувати кожне слово, яке вони можуть забути. Таке єднання в сім’ях – це дійсно свято всіх, і тому вітаю вас з цим сьогодняшнім святом дитинства і майбутнього України. Воно складається і тут, зараз, в цьому залі.
Як у виставці образотворчого мистецтва, так і в концерті серед інших взяли участь вихованці садочку №33, де виховуються глухонімі діти, а також №59, який відвідують 180 малюків з особливими потребами, зокрема із затримкою розвитку психіки, дитячим церебральним паралічем й іншими захворюваннями. Без сумніву, для них вийти і показати свою обдарованість, побачити схвальне ставлення, оплески і отримати подарунки було святом, а можливо, і щасливою миттю їх життя.
Кожен з учасників цього дійства отримав солодкі подарунки, а дитячі садки – музичні центри, телевізори, набори іграшок, тобто все, що зробить життя дітей у цих закладах більш комфортним.
Переможці будуть запрошені взяти участь у фіналі проекту „Маленький українець”, який відбудеться 19 грудня в облтелецентрі.
Володимир Башинський