Міський голова Житомира провела інтернет-конференцію

6 December 2006, 19:21

Сьогодні, 6 грудня 2006 року, з 14.00 до 16.00 на веб-ресурсі „Інтернет-конференції в реальному часі” (www.conference.osp-ua.info) відбулася анонсована Житомир.info он-лайн інтернет-конференція Житомирського міського голови Віри Шелудченко. Інтернет-конференція, як ми повідомляли, проходила в рамках українсько-польського проекту “Зміцнення системи місцевого самоврядування в контексті адміністративно-територіальної реформи в Україні”, що здійснюється за сприяння Посольства Польщі в Україні.

Пропонуємо увазі наших читачів повний запис інтернет-конференції Віри Шелудченко.

 

Запитання 1. Автор Галина, Житомир  

- Доброго дня, пані Шелудченко, цікаво почути Вашу думку щодо того, яким має бути сучасний міський голова. Дякую.

- Він має бути менеджером, який може ефективно організувати роботу підпорядкованих йому структур, мати бажання змінити на краще теперішній стан, на користь місцевій громаді.

 

Запитання 2. Автор Валерий Дьяченко

- В Украине сегодня остро стоит вопрос проведения административно-территориальной реформы. Интересно Ваше мнение о ее перспективе.

- Щоб у нас не повторився приклад Безсмертного в Макарові маємо роз'яснити людям що таке місцева громада. Польща йшла до цього 10 років. Повинна бути кропітка роз'яснювальна робота серед населення, і коли населення зрозуміє суть реформи – воно її прийме

 

Запитання 3. Автор О.Степаненко, Київ

- На Вашу думку, чи варто нам скористатися досвідом багатьох європейських країн і скасувати обмеження щодо чисельності при формуванні громад? Чи вважаєте Ви, що сьогодні також не має потреби у нав’язанні місцевій владі делегованих повноважень? Дякую за відповідь.

- Не треба класти в основу територіально-адміністративної реформи критерії чисельності громади, в залежності від місця проживання він може відрізнятися в різних регіонах.

Норму делегованих повноважень сьогодні визначає розподіл грошей з державного бюджету. Якби нам на місцях залишали наші кошти, то нам не потрібні делеговані повноваження.

 

Запитання 4. Автор Вікторія Дарина

- Шановна пані Віро, я недавно читала, що при Житомирському міськвиконкомі буде створено раду церков. Що спонукало Вас до цього кроку? І взагалі, якою, на Вашу думку, є роль віри у створенні міцної територіальної громади?

- Так, дійсно, ми прийняли рішення про створення Ради Церков при міськвиконкомі. Нас спонукала до цього наявність в місті ряду конфліктних питань в релігійному житті. Мова йде про повернення релігійним громадам раніше відібраного в них майна. Громади різних конфесій намагаються підтримувати добрі стосунки між собою. Однак трапляються окремі випадки непорозуміння, особливо у стосунках між лідерами конкуруючих конфесій однієї й тієї ж віри. Так, в перспективі є реальним конфлікт між УПЦ та УПЦ-КП. Він пов’язаний з можливим вивільненням приміщення Хрестовоздвиженської церкви, де зараз знаходиться музей природи, та архієрейського подвір’я, де розміщений штаб 8 корпусу Збройних Сил України. Обидві конфесії претендують на ці будівлі. Саме тому ми вважаємо, що час від часу необхідно збиратися усім разом, шукати компромісні рішення.

Стосовно Вашого другого запитання, скажу, що роль віри в становленні міцної територіальної громади надзвичайно важлива, адже віруючі люди дисциплінованіші, віра зобов’язує. Разом з тим, нагадаю, що суб’єкти державно-церковних відносин можуть досягти порозуміння лише будучи партнерами. При цьому влада не повинна чинити ніяких перешкод щодо присутності церкви в суспільстві, а церква повинна працювати на духовну та соціальну інтеграцію суспільства.

Вельми доречним було б спільне проведення суспільно значимих акцій (боротьба проти СНІДу, наркоманії, екологічних та техногенних катастроф, проти соціального протистояння і конфліктів і т.п.). Така робота об’єднує всіх нас. Саме тому одним із напрямків розширення діалогу між владою та церквою може стати періодичне проведення спільних засідань, круглих столів, зустрічей з метою обговорення політичних, економічних, екологічних проблем та проблем релігійного життя міста.

 

Запитання 5. Автор Інна Городок
- Здрастуйте! Скажіть, будь ласка, чи стикаєтеся ви з певними труднощами на посаді як жінка-мер великого міста? Чи накладає гендер, на вашу думку, відбиток на стиль управління? Дуже дякую!

- Коли я працювала керівником підприємства обов'язки треба було виконувати незалежно від того чоловік ти чи жінка. Те саме стосується і посади мера. Хоча жінки певні питання сприймають і вирішують їх інакше ніж чоловіки. Це стосується і соціальної сфери. З моєї точки зору, гендер – це спроба жінок допомогти чоловікам вижити в скрутному становищі.

 

Запитання 6. Автор Ольга Мигаль

- Пані Віро, розкажіть, будь ласка, про нинішню структуру міського бюджета. Поясніть, звідки, все-таки, виплачуються зарплати працівникам шкіл, лікарям та ін. - з держ. чи міського бюджету? Чи діють у Житомирі місцеві податки? Які? Спасибі за відповідь!

- Міський бюджет складається із загального та спеціального фондів. В свою чергу до загального фонду належать власні доходи(податки та збори) та трансферти з державного бюджету (дотація та субвенція), які сягають 34 відсотки доходів загального фонду.

Оскільки, місто є дотаційним на фінансування заробітної плати освітянам та лікарям використовуються кошти з міського бюджету не тільки податків, а й дотації, що надходить з Державного бюджету.

Що стосується місцевих податків вони діють на території міста з середини 90 років. Але вже неодноразово удосконалювались ставки, порядок та механізм їх справляння.

На сьогоднішній день діють наступні місцеві податки та збори: комунальний податок, ринковий збір, податок з реклами, збір за паркування автотранспорту, збір за видачу дозволу на розміщення об»єктів торгівлі, збір з власників собак, збір за видачу ордера.

 

Запитання 7. Автор Людмила Ч., секретаріат ВРУ  

- Шановна Віро Тимофіївно, чимало наших парламентаріїв вважають, що законопроект №3207-1 "Про внесення змін до Конституції України" буде таки ухвалено. Але в ньому, здається, відсутні положення, які б реально зміцнювали систему місцевого самоврядування в Україні. Ци підтримуєте Ви цей законопроект? Чи враховує він думку українських міських голів? Які Ваші пропозиції до його вдосконалення? З повагою Людмила Ч.

- На жаль законопроект №3207-1 не враховує думки українських міських голів. Він відображає тільки інтереси Центральних органів влади. Цей законопроект не можливо вдосконалити, він не опрацьовується на рівні міських громад, тому його треба відправити на суттєве доопрацюваня.

 

Запитання 8. Автор Викладач Муніципальної академії управління

- Мабуть, усім відомо, що процес формування бюджетів за останні 30 років практично не змінився, що призводить до постійних суперечок між суб’єктами підприємницької діяльності та органами влади при формуванні як дохідної, так і видаткової частин бюджету. У даний час збільшуються протиріччя між державним та місцевим бюджетами. Як, на Ваш погляд, можна уникнути подібних протиріч?

- З 2002 року введений в дію Бюджетний Кодекс України, яким чітко визначено повноваження та джерела фінансування статей видатків. Але повноважень дуже багато, а коштів для їх виконання не вистачає. Державний бюджет готується Кабінетом Міністрів та затверджується Верховною Радою для кожної територіальної одиниці. Органи місцевого самоврядування не мають вагомих важелів впливу на вищий законодавчий орган держави в плані формування регіональної бюджетної політики., хоча на стадії формування бюджету свої пропозиції виконком міської ради надає в Кабінет Міністрів та в комітети Верховної Ради.

 

Запитання 9. Автор Жителі будинку по вул. Хлібній, 16.

- Шановна пані Віро, скажіть будь-ласка коли Ви виконаєте свою обіцянку по наведенню порядку по вул. Хлібній, дякую.

- З метою впорядкування стихійної торгівлі на вулицях і майданах міста та заборони торгівлі у невстановлених місцях в т.ч. по вул Хлібній в червні 2006 року розроблено та затверджено план заходів.

З торгуючими проведена роз'яснювальна робота щодо припинення торгівлі у невстановлених місцях, зокрема по вулиці Хлібній та переміщення для організації торгівлі автозапчастинами на територію авторинку по вул. М.Рибалка,42, ринок „Київський” по вул. Київській, 99 та інші ринки міста де є вільні місця. Для організації торгівлі зернопродуктами на території Житнього ринку виділене окреме місце.

Крім того, для торгівлі непродовольчими товарами по вул. Домбровського, 25-а облаштовані тимчасові торговельні місця. Частина підприємців, які здійснюють торгівлю по вул. Хлібній звернулися у виконком з заявами та прийняли участь в жеребкуванні торговельних місць по вул. Домбровського, 25-а.

В даний час суб'єкти підприємницької діяльності звернулись з позовною заявою до суду щодо скасування рішення, яким обумовлено звільнення від об'єктів дрібно роздрібної мережі центральної частини міста. На період розгляду позовної заяви дія рішення призупинена, але робота по впорядкуванню стихійної торгівлі в місті продовжується.

 

Запитання 10. Автор Микола

- Як міський голова, ви вважаєте, що пам`ятник Леніну потрібен в центрі міста? Ваше відношення до назв вулиць (Щорса, Котовського і т.д.)?

- Потрібен чи не потрібен пам'ятник в центрі міста повинна вирішити міська громада через опитування. Я взагалі не прихильник руйнувати будь-які пам'ятники, тому що вони є відображенням нашої складної історії. Як відомо в багатьох країнах стоять пам'ятники їх завойовників і диктаторів. Це історичне минуле і воно має право на існування.

Я думаю що мешканці міста Житомира вже звикли до цієї назви і хай мешканці вулиці самі вирішують чи потрбно змінювати назву вулиці.

 

Запитання 11. Автор Клим Вєтров

- Для того щоб пристойно заробляти я був змушений виїхати на заробітки до Києва. Назвіть конкретні строки, коли Ви докладете зусиль і зробите все необхідне, щоб у Житомирі можна було би в середньому заробляти $350-400. Дякую за відповідь ПО СУТІ.

- На даний час середня зарплатня в місті Житомирі досягає до 200 доларів, але є професії зарплати яких сягають 350-400 доларів, особливо це стосується будівельних професій. А взагалі ріст заробітної плати буде залежати від економічного розвитку нашої держави і від того коли підприємці припинять «виплачувати» заробітну плату в конвертах

 

Запитання 12. Автор Антоненко Максим  

- Шановна пані голово! Вашого попередника, колишнього Житомирського мера Боровкова нині притягнуто до кримінальної відповідальності за розкрадання кредитних коштів. Чи знали Ви про його нечистоплотність, коли боролися з ним на виборах? Як Ви взагалі ставитеся до подібних фактів, які постійно мають місце то в одному місті, то в іншому. Мерів ловлять на хабарях. Це ж ганьба. Чи не думаєте Ви, що такі випадки мають розглядатися на Асоціації міст України, де їм має даватися публічна оцінка, чи на великих зборах громади, чи деінде?

- Винен чи невинен пан Буравков повинен встановити суд. Коли була передвиборча компанія я закликала всіх кандидатів не використовувати брудні технології. Мешканці міста Житомира мали обрати мера на підставі його передвиборчої програми та особистого ставлення до кандидата. Угоду про чесні вибори підписали тільки 9 із 17 кандидатів на посаду міського голови.

До факту хабарництва ставлюсь негативно.

Зазвичай оцінка роботи мера дається тоді, коли він вже не працює мером, а громадська дається громадою на побутовому рівні.

Дякуємо Вам за пропозицію. Я запропоную Асоціації міст розглянути це питання на одному з її засідань.

 

Запитання 13. Автор Т. Шаров  

- Добрый день! Скажите, пожалуйста, может ли город Житомир жить и развиваться без государственных дотаций, быть самодостаточным? Какие для этого нужны условия и уровень отчислений из городского бюджета наверх? С уважением Толя Шаров

- Щомісячний збір коштів в місті Житомирі можна відобразити наступним чином: 25 млн.грн. до державного бюджету; 3 млн.грн. до обласного бюджету і 10 млн.грн. до місцевого бюджету. Із державного бюджету місту повертається лише 8 млн.грн., що складає 30 відсотків від перерахованих до державного бюджету 25 млн.грн. Якби з державного бюджету нам надходило 60 відсотків наших відрахувань, то місто могло б жити без державних дотацій.

 

Запитання 14. Автор В.Загородній

- Пані Шелудченко, у Вашій біографії написано, що Ви член партії "Наша Україна". Розкажіть людям, чого Ви вступили саме до цієї партії? Які у Вас стосунки з її керівництвом, і чи допомагають вони Вам вирішувати питання розвитку міста? А також у звязку з цим цікава Ваша думка щодо ролі політичних партій у зміцненні місцевого самоврядування в Україні.

- Вступила до партії в грудні 2004 року під час Майдану бо прагнула якісних змін в нашому суспільстві в демократичному напрямку.

З центральним керівництвом партії особисто не знайома, з питаннями розвитку міста звертаюсь до всіх депутатів незалежно від їх політичної приналежності.

Діяльність політичних партій не спрямована сьогодні на консолідацію територіальної громади, тому я вважаю, що всі депутати в першу чергу, незалежно від політичного вподобання, повинні працювати на благо громади, не забувати, що вони до неї належать.

 

Запитання 15. Автор Іван

- Шановна Віро Тимофіївно, чи буде в нашому місті створена футбольна команда і що буде з центральним стадіоном міста? Як ви плануєте вирішувати дану проблему. Чи то для Вас не є проблемою?

- Сьогодні в нашому місті не один стадіон не належить до комунальної вланості міста. В даний час ми обговорюємо з обласною радою питання передачі в комунальну власність міста стадіону «Спартак» - спочатку візьмемо стадіон, а потім займемось створенням футбольної команди.

 

Запитання 16. Автор Іннеса з Житомира

Розкажіть, будь-ласка, як Ви проводитие вільний від роботи час. Дякую.

- Робочий день починається о 7.00, а закінчується о 20.00, тому вільного часу не залишається. А в вихідний день, як і всі інші господині, займаюся домашнім господарством.

 

Запитання 17. Автор Надія  

- Шановна пані Віро!

Як Ви ставитеся до можливості стажування молоді в органах місцевої влади?

Які Ваші враження від українсько-польського конгресу молоді? Чи перспективне для Житомира це починання? Вдячна за відповідь!

- В Житомирі функціонує школа місцевого самоврядування і на відкритті нового учбового року, я пообіцяла, що вони будуть проходити стажування в органах місцевого самоврядування і свого слова дотримую.

Особисто я не брала участі в цьому заході, але я вважаю, що це перспективне починання для міста Житомира.

 

Запитання 18. Автор Антон , Київ  

Доброго дня! Як Ви ставитеся до приватизації водоканалу, обленерго та ін.? Чи будете Ви підтримувати цю ідею і до чого це може призвести? Чи прораховані наслідки? Невже держава така безпорадна, що не вміє управляти такими компаніями? Дякую за відповідь.

- Я вважаю, що об'єкти стратегічного забезпечення місцевої громади повинні знаходитись в комунальній власності міста і в даний час ми не розглядаємо питання про приватизацію цих об'єктів. Щоб ці підприємства працювали ефективно, ними повинні керувати кваліфіковані менеджери.

 

Запитання 19. Автор І.В.Л.

- Віро Тимофіївно, Ви вже давно кажете про оптимізацію управлінської діяльності міськвиконкому, але віз і нині там. Ніхто не розуміє, шо Ви маєте на увазі і не бачить реальних зрушень. Що ж Вам заважає від слів перейти до діла?

- Коли я прийшла працювати в виконавчі органи влади, я дала змогу всім проявити себе на своєму рівні. Пройшло пів року і я зробила певні висновки. 30 листопада 2006 року на сесії міської ради була затверджена нова структура виконавчих органів. Протягом 2 місяців згідно чинного законодавства буде змінена структура і проведені певні кадрові зміни.

 

Запитання 20. Автор Игорь, Киев

Добрый день всем! Хотелось бы услышать мнение уважаемого мера Житомира: Как Вы относитесь к перспективе федерализации Украины? Что необходимо сделать, чтобы этого не произошло? Спасибо.

- До питання федералізації ставлюсь негативно. Я вважаю що це питання заполітизоване. Україна має бути єдиною, соборною, унітарною.

 

Запитання 21. Автор Світлана Гончар  

- Доброго дня пані Шелудченко, приємно бачити, що Ви не залишаєтеся осторонь сучасних інформаційних технологій. Хочу дізнатися Вашу думку щодо створення в містах кондомініумів. Знаю, що в багатьох містах України, зокрема Бердичеві, процес створення кондомініумів відбувається дуже плідно. А як щодо Житомира? Дякую за відповідь і бажаю Вам всього найкращого.

- Створення ОСББ було одним із ключових пунктів моєї передвиборчої програми, саме цим питанням я і займаюся. На сьогодні створено 11 ОСББ і ще 6 знаходиться на стадії оформлення. Паралельно з цим ми займаємось реформуванням ЖЕУ і з 1 січня 2007 року буде запущено пілотний проект на базі ЖЕУ №13 про надання комунальних послуг приватиними підприємствами. Крім того, для контролю і сприяння роботи ЖЕУ ми ввели інституцію повноважних представників міського голови в кожному ЖЕУ і тому я сьогоді маю повну інформацію як працює кожен з них.

 

Запитання 22. Автор Житомирянин

- Доброго дня! Скажіть, будь ласка, як порядній людині (навіть міському голові) зреалізувати свої задуми, якщо у нас всюди бюрократія, корупція, хабарництво, брехня? Як же тоді діяти? - Я вважаю, що у нас порядних людей набагато більше ніж корупціонерів та хабарників, я переконана, що саме порядні люди, патріоти нашого міста, допоможуть реалізувати мою програму.

 

Запитання 23. Автор Житомиряни

- Шановна пані Шелудченко, схиляю голову перед такими жінками, як Ви. Пережити таку важку боротьбу за мерську посаду і перемогти - може, звичайно, тільки сильна особистість. Розкажіть, які Ваші тактичні та стратегічні плани щодо розвитку нашого міста. Що вже вдалося зробити? Житомиряни підтримують Вас і покладають на Вас великі надії. З повагою жителі вул. Михайлівської

- В даний час готується проект програми стратегічного розвитку міста Житомир на 2007-2011 роки, проект якої буде опубліковано в ЗМІ та розміщений на сайті міської ради, що дасть можливість кожному громадянину ознайомитись з її змістом та надати свої пропозиції. Оскільки це питання надійшло від мешканців вул.Михайлівської то повідомляю, що в цій програмі передбачана реконструкція вулиці Михайлівської як пішоходної.

 

Запитання 24. Автор Анна  

- Доброго дня! Можна отримати відповідь, чому на манументі "Слави" не горить вічний вогонь? Та чому в місті немає лавок і немає спеціально обладнаних місць для куріння?

- На монументі Слави вийшла з ладу газова горілка. Після її ремонту «Житомирський Облгаз» як приватна структура відмовився постачати газ як раніше безкоштовно. Оскільки в 2006 році в бюджеті не були предбачені кошти на оплату газу для монументу Слави, ми не можемо запалити цей вогонь, хоча переймаємось питанням збору благодійних коштів для відновлення подачі газу до монументу. З 1 січня 2007 рогку вогонь буде запалений.
За останні 3 місяці в місті було виставлено 30 лавок, а місця для куріння обладнаємо.

 

Запитання 25. Автор Анатолій

- Дайте, будь ласка, відповідь, за що громадяни повинні платити такі баснословні суми до КВЖРЕПів, якщо не проводиться будь-яка робота з боку останніх. Наприклад КВЖРЕП-12 окрім вивозу сміття 1 раз в тиждень, не працює зовсім. На яких підставах виставляються такі рахунки, надайте послуги, за які виставляються рахунки, чому пересічний громадянин повинен платити за повітря? Дякую за відповідь.

- Якщо ЖЕУ не надає послуги, які записані в переліку вартості комунальних послуг, мешканці мають право скласти акт і звернутися в ЖЕУ для перерахунку вартості комунальних послуг. По ЖЕУ №12 вже було кілька звернень громадян, щодо його незадовільної роботи. На разі, розглядається питання відповідності займаній посаді начальника ЖЕУ №12. На даний час звільнено з посади шість керівників ЖЕУ.

 

Запитання 26. Автор Середній клас

- Питань дуже багато, але запитаю про наступне. Що робиться або планується зробити для впорядкування дорожнього руху міста, особливо на вулицях центра (односторонній рух, підземні переходи)? Також дуже турбує вантажний транзітний поток по вулицях Якіра-Котовського. Чи э плани по винесенню його за межі міста?

- В даний час є проект по вдосконаленню організації дорожньо-транспортного руху в м.Житомирі, вартість цього проект складає 45 млн.грн. Проект розрахований на 2006-2015 роки. Реконструкація буде розпочата з центральної частини вул.Московської, яка буде розширена на 5 метрів, щоб місце парковки автомобілів не заважало руху транспорту, а на тротуарі буде виконано благоустрій, що дасть можливість докорінно змінити обличчя вулиці. Наступним кроком буде реконструкція майдану Соборного, вул.Театральної, вул. Адмірала Щасного і т.д. В цьому проекті також передбачено перенесення вантажно-транзитного потоку за межі міста по вулиці Ватутіна.

 

Запитання 27. Автор Антоніна М., Київ  

- Вельмишановна пані Віро! Хотіла б дізнатися, чи входить Житомир до Асоціації міст України? Як Ви розцінюєте діяльність цієї Організації в напрямі підготовки необхідних законодавчих ініціатив для проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні? Чи долучені українські міста до цього процесу? Чи враховується їхня думка?

- Житомир є членом Асоціації міст України і в ньому створено регіональне відділення АМУ. Асоціація є важливим інструментом в руках мсцевого саморядування по вирішенню своїх питань і завдяки діяльності цієї організації міським головам вдалося привернути увагу Президента та Уряду до проблем місцевого самоврядування. При Віце-прем'єрі Рибаку В.В. створено «Департамент місцевого саморядування» а в Секретаріаті Президента один із зступників визначений координатором по роботі з Асоціацією міст України. За рахунок цієї організації готуються законодавчі проекти не тільки по адміністративно-територіальній реформі, а й по іншим питанням місцевого самоврядування.

 

Запитання 28. Автор Игорь Николаевич  

- Уважаемая Вера Тимофеевна!

В вашей команде есть много "интересных" людей, к которым есть вопросы.

Недавно Вашим помощником была назначена депутат от блока Наталии Витренко – Светлана Пивоварова. Объясните, пожалуйста, мотивы такого назначения, так как известны факты увольнения г-жи Пивоваровой с должностей в городском совете двумя Вашими предшественниками из-за фактов подделки документов. Были обнаружены и преданы огласке факты подлога даже диплома о высшем образовании Пивоваровой. Известны ли Вам эти факты?

- Міський голова має право вибирати свого помічника керуючь власними критеріями, а не різними чутками. Головний критерій – досвід, ділові якості та ефективність роботи.

 

Запитання 29. Автор Alex  

- Чого в газеті "Місто" не написано, що це газета Міської ради, яким органом вона зареєстрована, з якого року видається. А в той же час ми вже втомилися читати в цій газеті про успіхи СП "ЖИТОМИР-ПОЛІСАКС", яким Ви й досі фактично керуєте. Потрібно слідкувати за такими речами і не перегинати палку. Висловіть свою точку зору.

- Ваше зауваження слушне, приймемо до уваги. Кожен журналіст має право висловлювати свою власну думку. З лютого 2006 року я не являюсь керівником СП «Житомир-полісакс».

 

Запитання 30. Автор Адміністратор

- Шановна Віро Тимофієвно! Інтернет-конференція добігла кінця. Які Ваші враження та побажання?

- Я перший раз беру участь в такому заході, мені сподобалась активність респондентів, запитання були на різні теми, дякую організаторам проекту і маю надію, що ми ще раз візьмемо участь в подібних заходах. Дякую всім хто надіслав запитання!

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі