Музей Корольова — це ази розуміння космосу

12 December 2006, 17:24

У нас завжди так: ЮНЕСКО давно вже оголосило 2007-й роком основоположника практичної космонавтики, академіка Сергія Корольова (12 січня виповниться 100 років з його дня народження), а український уряд лише нещодавно прийняв постанову про відзначення ювілею видатного конструктора космічної техніки. Добре хоч, що у Житомирі, на батьківщині Сергія Корольова, не чекали офіційних розпоряджень, а самотужки, заздалегідь розпочали реконструкцію державного музею космонавтики, бо ж вигляд у нього був, м’яко кажучи, раритетний.

— Будинок на колишній Дмитрівській вулиці, де народився Корольов, без ремонту вже кілька десятиліть, — розповідає Ольга КОПИЛ, директор Музею космонавтики імені академіка Корольова. – Меморіальну будівлю, якій майже півтора століття, власними силами та власним коштом підлатували самі працівники.

Чи правда, що готуючись до ювілею славетного земляка, ви звернулися до житомирських школярів, аби ті збирали металобрухт і макулатуру, а виручені за це гроші перераховували до спеціального «корольовського» фонду?

— А що робити? Школярі дуже люблять наш музей, завжди беруть участь у всіх його заходах. І цього разу першими розпочали збирати кошти. Міський ліцей №25 перерахував уже 760 «макулатурних» гривень, ліцей №24 – 224 грн., гімназія №23 – 50 грн. Хто скільки спромігся. Але приклад школярів «розворушив» і колективи підприємств, компаній, установ Житомирщини. Підприємство «Лікарські трави» надало нам матеріальну підтримку в розмірі 1000 грн., Володарсько-Волинський гірничо-збагачувальний комбінат перерахував 3 тисячі, Спілка архітекторів та підприємство «Рудь» — по 500 грн., ПП «ВідіВан» — 1000 грн.

Як кажуть, з миру по нитці... Але саме ці кошти дали змогу розпочати основні ремонтні роботи. Хоча, якби у нас була лише благодійна підтримка, ми б далеко не просунулися. За два місяці до ювілею основоположника космонавтики, попри фінансові складнощі, Житомирська обласна рада спромоглася виділити на капітальний ремонт будинку, в якому з 1906 по 1908 роки жили Корольови, півмільйона гривень. Ремонт засвідчив: будівля протрималася б зовсім недовго, адже їй понад сто років і жодного разу ніхто капітально будинок не ремонтував...

Реконструкцію музею проведуть у повному обсязі?

— Майже в повному.

Що зміниться, добудується, яка експозиція розшириться?

— Меморіальна частина не зазнає кардинальних змін. А от у залі наукової біографії буде «велике переселення». Адже ми нарешті позбавимося величезних і старезних шаф-вітрин, з якими важко було працювати. Реконструюється і павільйон космічної техніки. Там виставимо ракети серії «Зеніт» та супутник «Січ-1», яким досі бракувало місця.

У реконструйованому павільйоні передбачені планетарій, зала космічних тренажерів, бібліотека спеціальної й науково-фантастичної літератури, кімнати для клубів юних космонавтів.

Віталій ЖОЛОБОВ, льотчик-космонавт, президент Аерокосмічного товариства України, вважає, що житомирський музейно-виставковий комплекс, подібного якому нема навіть у столиці, стане, нарешті, популярним міжнародним туристичним центром. Якщо вкласти туди «гроші, розум і серце».

«Щоб цей музей розцвів, треба добудувати, розширити це творіння людських рук. Космос завжди вабив людей. І вони б сюди йшли отримати ази розуміння космосу, долучитись до його таємниць», — каже він.

 

Олег БАЗАК (Житомир).

 

http://www.uwtoday.com.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі