
26 липня голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко та Міністр економіки України Анатолій Кінах вперше в Україні підписали Генеральну Угоду про партнерство та співпрацю між Житомирською облдержадміністрацією, обласною радою, Міністерством економіки України та громадською організацією – Центр муніципального менеджменту „Хабітат” з розробки та впровадження середньострокової стратегії сталого розвитку населених пунктів Житомирської області на 2007-2010 роки.
Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.
Свої підписи під документом також поставили голова Житомирської обласної ради Ірина Синявська та президент Центру Олександр Затолокін.
За словами Юрія Павленка, Угода – перший крок по реалізації системної довгострокової співпраці між Кабінетом міністрів та облдержадміністрацією. Керівник області зазначив, що реалізація цього документу дозволить активізувати збільшення обсягів інвестицій в економічний розвиток області.
У свою чергу президент Центру Олександр Затолокін зазначив, що попередньо з районів та міст області надійшли пропозиції щодо впровадження інвестиційних проектів, вартість яких майже 600 млн.грн.
Робота в рамках Угоди передбачає зміцнення управлінського потенціалу фахівців виконавчих органів та депутатів місцевих рад Житомирської області за Програмами ООН-ХАБІТАТ із стратегічного планування. Таким чином учасники програми навчаться розробляти та реалізовувати цільові бюджетні проекти в районах та містах Житомирської області. Для повноцінної реалізації цих проектів планується залучення вітчизняних інвестицій та кредитних ресурсів міжнародних організацій: Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, Європейського інвестиційного банку, Світового банку та ін. Згідно Угоди Міністерство економіки має намір ініціювати зустрічі керівництва районів та підприємств з інвесторами та міжнародними фінансовими організаціями, які надаватимуть технічну та консультативну допомогу.
Угода діє до 31 грудня 2010 року.
Організація роботи для забезпечення реалізації Угоди виконується протягом 90 днів у два етапи:
1-й етап - 45 днів (червень-липень 2007 року) передбачає короткострокове стажування фахівців, розроблення концепцій та паспортів регіональних програм, їх аналіз та затвердження.
2-й етап - 45 днів (серпень-вересень 2007 року) - організація процесу фінансування інвестиційних проектів підприємств області, включених до Місцевих інвестиційних Програм на 2007-2010 рр. за участю вітчизняних банків, які мають регіональні філії в області та обслуговують кредитні лінії ЄБРР, МБРР, Світового банку, інших міжнародних фінансових організацій(МФО).