Суспільство

У Житомирі - сплеск заручин

22 December 2006, 07:56

Обряд заручення (заручини), офіційно уведений Сімейним кодексом з 1 січня 2004 року, найбільш популярний в Одеській області, що лідирує за кількістю заручених в 2006 пар.

Про це свідчать дані Міністерства юстиції. Цього року з 1 січня до 21 грудня в Україні обручилися 2 402 пари, з них більше половини - 1 429 пар - з Одеської області.

"Це єдина область в Україні, де, починаючи з 2004 року, РАГСи щорічно повідомляють про заручення від 1 тис. до 1,5 тис. пар", - повідомляє Мін'юст.

Найменш популярні заручини в Києві, області й Севастополі, загалом у Криму, у Волинській, Івано-Франківській, Луганській, Миколаївській, Тернопільській, Черкаській, Чернивецкій і Чернігівській областях.

У цих регіонах, за даними Мін'юсту, з 2004 року взагалі не було офіційних заручин.

Міністерство вважає, що хоча заручини і не стали популярні у всій Україні, про відродження древньої української традиції заручення вже можна говорити.

Зростання популярності заручин у регіонах нерівномірне.

Стабільне зростання зафіксоване у Житомирській області, де в 2006 уже обручилися 243 пари, ще по 20-30 офіційних заручин відбуваються щороку в Дніпропетровській і Рівненській областях.

Сплеск популярності цього обряду зафіксовано в 2006 у Запорізькій області, де обручилися 114 пар, Харківській - 192 заручин і Полтавській - 349.

"У всіх інших регіонах зі змінним успіхом реєструється від 0 до 10 церемоній офіційних заручин щорічно", - повідомляє міністерство.

Відповідно до Сімейного кодексу, зарученою вважається пара, що подала заяву про реєстрацію шлюбу, хоча заручини не зобов'язують одружуватися чи виходити заміж.

Обряд передбачає офіційне оголошення заручин співробітником відділу РАГС у присутності майбутніх нареченого й нареченої, їхніх родичів, про подачу заяви і про день реєстрації шлюбу.

З цього дня пара вважається зарученою, на підтвердження чого, зазначає Мін'юст, наречений може подарувати нареченій яку-небудь прикрасу.

Протягом місяця заручені можуть анулювати рішення одружитися.

За українськими народними традиціями, після того як молоді вирішили одружитися і сказали про це батькам, влаштовувалися оглядини.

Коли оглядини відбувалися успішно, призначався день сватання, а якщо дівчина давала остаточну згоду на весілля, з цього моменту молоді вважалися зарученими.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі