Під час проведення відпрацювання Попільнянського району працівниками міліції була отримана оперативна інформація, що в одному з населених пунктів знаходиться підпільний цех по виготовленню чаю.
Правоохоронці відразу вирушили у віддалене село Житомирщини, що межує з Київською областю. У двох сусідніх напіврозвалених будинках дійсно було організовано виробництво чаю. Виготовлення було розподілено на два етапи: в одному приміщенні встановлено машини-м’ясорубки (густо вкриті іржею), за допомогою яких подрібнювались інгредієнти. В іншому – знаходились спеціальне обладнання для розфасовки готової суміші, що входили до складу „лікарського” чаю. Особливого лікувального ефекту, як вважають „виробники”, надавали кора дуба, трава „Сена” та інгредієнт під назвою „Китайський чай”.
50-річна жінка „заввиробництвом” розповіла, що упродовж тижня вони виробляли від 500 до 3 тисяч пакетиків чаю, які надходили до торгівельної мережі м. Києва. Подбали „підприємці” й про різноманітність асортименту: одну й ту ж суміш фасували в різні упаковки. Умови, в яких діяв цех, не відповідають не лише технологічним вимогам, а й санітарно-гігієнічним, пожежним нормам. Отримати будь-які документи, що підтверджують законність виробництва, правоохоронцям на місці події не вдалося, оскільки, за словами господарки, всі папери знаходяться у власника-киянина.
Наразі припинено діяльність підпільного цеху. А перед працівниками міліції стоїть завдання з’ясувати, як довго він діяв, куди і в яких обсягах надходив недоброякісний товар та встановити організатора виробництва.
ЦЗГ УМВС України в Житомирській області