Події

«Бізнесували» на папері, відмиваючи мільйони під прикриттям податківців

30 January 2007, 11:12

За матеріалами прокурорської перевірки дотримання вимог  чинного законодавства при здійсненні  фінансово-господарської діяльності  22 січня 2007р.прокуратурою області  порушено кримінальну справу  за фактом вчинення невстановленими особами злочинів, передбачених частиною 2 ст.205 (фіктивне підприємництво), частиною 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом), частиною 3 ст. 358 (підроблення  документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) Кримінального кодексу України.

Про це Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської области

Як повідомив прокурор області Микола Франтовський,  упродовж 2005- 2006 років невстановлені особи, зареєструвавши через підставних осіб декілька комерційних підприємств, використовуючи їх  розрахункові рахунки у банківських установах, здійснили низку незаконних операцій, приховуючи незаконне походження грошових коштів та їх легалізацію. Перерахувавши кошти на розрахункові рахунки суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб - на суму 10,6 млн.грн., в подальшому зняли їх з рахунків готівкою.

Звичайно, що понад 10 мільйонів – не голка у сіні, тому, всіляко намагаючись приховати незаконні дії, «великі комбінатори» протягом 2005-2006 років вносили до офіційних документів – податкової звітності, зокрема, податкових декларацій з податку на додану вартість та податку на прибуток недостовірні  дані, імітуючи «активне бізнесування» та спокійно подавали такі «художні малювання» до ДПІ у м.Житомирі.

Як не дивно, «творчість» успішно зараховувалася замість чітких офіційних документів. Більше того, як встановлено подальшими перевірками, службові особи ДПІ у Житомирі легко йшли назустріч. Зловживаючи своїм службовим становищем, грубо порушуючи вимоги ст.10 Закону України «Про державну податкову  службу в Україні», під час проведення  перевірки фінансово-господарської діяльності  підприємств-фантомів, самі вже підробили офіційні документи, внісши недостовірні дані до Акту перевірки про результати планової перевірки цих підприємств.

За фактом незаконних дій податківців 23 січня 2007року прокуратурою області порушено кримінальну справу за частиною 1 ст.364 (зловживання службовим становищем) та частиною 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі