Культура

У Житомирській області відкрили унікальний музей домашньої ікони

3 October 2011, 17:30

У містечку Радомишль на Житомирщині відкрили єдиний у світі музей української домашньої ікони. Його експозицію складають понад п’ять тисяч образІв, які зібрані з різних регіонів України.

Про це повідомляє управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Стараннями Ольги Богомолець, відомого громадського діяча і мецената, та її родини за чотири роки фактично заново зведено споруду, яка є історико-культурним комплексом. Замок «Радомисль» з-поміж багатьох залів вражає концертною залою для камерної музики на 150 місць з висотою стелі 6 метрів, що вважається однією з кращих в Європі і, за висновком акустико-балістичної експертизи, відповідає найвищим стандартам. У ній розташований великий камін, а в кутку, за роялем, б’є живе джерело. Під час свята у концертній залі можна було насолодитися класичною музикою у виконанні струнного квартету «Амадей». Замок має величну обрядову залу для урочистих подій, старовинну трапезну з великою замковою піччю, 60-літровим казаном, що кипить на відкритому вогні, вежу із 158 сходинок, з якої відкривається неповторний краєвид. 

Разом з відкриттям замку того дня було відкрито і перший у світі музей української домашньої ікони та старожитностей. Його експозиція «Душа України» складається з понад 5000 ікон XVII-XXI ст. з усіх регіонів України з приватної колекції Ольги Богомолець. Серед унікальних експонатів можна побачити кам’яну різьблену ікону Миколи Чудотворця ХІХ ст., гуцульські складні та подорожні образи, ікони, виготовлені з дерева, вилиті з металу, писані на шліфованій слюді, на склі. Всі вони належали людям, каже Ольга Богомолець, супроводжували їх від народження до останніх днів, отже, рівень намоленості цих ікон визначити неможливо. 

Замок «Радомисль» бере участь у проекті «Віа Регія – Україна – культурний шлях Європи». Ця програма реалізується у партнерстві з обласними та районними державними адміністраціями, історико-культурними та туристичними об’єктами Київської, Житомирської, Рівненської, Львівської, Волинської областей за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» і створена для культурного обміну з країнами Європи та сприяння зближенню з ними. Для туристів, що прибуватимуть в Україну, в тому числі й на Євро-2012, видаються каталоги та путівники, куди увійде інформація про культурно-історичні об’єкти трьох міст нашої області – Житомира, Новограда-Волинського, Радомишля.

Почесні гості свята, а серед них - етнограф, доцент кафедри фольклористики Київського національного університету ім. Т. Шевченка Олексій Доля, юрист, заступник Глави Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук, доктор філософських наук, професор, культуролог Валерій Бітаєв, політик, громадський і культурний діяч Олесь Доній, професор кафедри архітектури Української академії мистецтв, архітектор Лариса Скорик - говорили про духовне відродження України, яке неможливе без таких її патріотів і меценатів, як Ольга Богомолець. 

В Україні з’явилася ще одна перлина, яку варто побачити не тільки заїжджому туристу, а перш за все українцю, щоб відчути неповторність аскетичного величного замку, розкіш чудового ландшафтного парку, історію духовності України, відображену на іконах.

Відеосюжет: Житомирська обласна телерадіокомпанія.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі