24 вересня 2020, 01:17 Житомир: °C
Олена Білошицька-Костюкевич
Письменник. Незалежний оглядач. Лауреат літературно-мистецької премії імені Лесі Українки

Знаймо і шануймо: Віктор Косенко – представник української модерної нації

     23 листопада 2016 − 120 років від дня народження Віктора Степановича Косенка.

     Охочі освіжити у пам’яті сторінки біографії видатного українського композитора, музиканта, педагога й ті, хто забажає вперше довідатися про життєвий шлях непересічного митця, легко знайдуть інформацію про місце народження,освіту, творчій здобуток, особисте життя, роботу, хворобу... Хочеться тільки наголосити, що в Житомирі Віктор Степанович прожив десять найбільш щасливих років. В нашому місті він генерував мистецьке життя, створюючи неповторне творче середовище. Безперечно, Віктор Косенко − постать європейського рівня і значення, представник української модерної нації − заслуговує на пошану.

      В Житомирі відзначали 120-річчя від дня народження композитора. Зокрема, 18 листопада ц.р. у залі музичної школи №1 відбувся тематичний концерт, який організувала і провела Елеонора Дишнієва-Набедрик. У концерті взяли участь учні школи №1, студенти Житомирського музичного училища ім.. В.С. Косенка та Житомирського інституту культури і мистецтв, а також солістка філармонії Тетяна Березівська.

     А 29 листопада в обласній бібліотеці для дітей (м. Житомир, вул. Пушкінська, 36) о 15:00 має відбутися концерт, який також присвячений 120-річчю від дня народження Віктора Косенка. У концерті братимуть участь викладачі та студенти Житомирського музичного училища ім. В.С. Косенка, а також учні музичних шкіл м. Житомира. Запрошений гість − Мокрицький Г.П.

     Хотілося б щоб твори видатного українського композитора звучали частіше, щоб про них знало більше людей в Україні й світі. Чому б учасникам концерту, що вже відбувся, і того, що планується, не записати твори, які вони підготували? І не тільки записати, а і викласти на youtube? А поки що пропоную дещо послухати: «Дощик» https://www.youtube.com/watch?v=H8yPXWVq9ss «Гавот» https://www.youtube.com/watch?v=FtKw3Ux_b4o