6 квітня 2020, 21:45 Житомир: °C
Юрій Малашевич
Депутат Черняхівської районної ради

Диверсія державного масштабу! Хто відповідатиме за знищення залізниці Головинський кар’єр – ст. Горбаші?

 Жителі Черняхівського району вже здається звикли до того, що чи не кожен день  чують про пограбування та розбої, які здійснюються на Черняхівщині.

На минулому тижня мережу Фейсбук сколихнув кричущий, безпрецедентний та небачений до цього злочинний інцидент – знищення підвідної залізничної колії Головинський кар’єр – ст. Горбаші. Фото знищених і порізаних рейок вразили своєю нахабністю.

Такого рівня  відвертої зухвалості та серйозних масштабів правопорушення ще не було. Можна припустити, що залізниця вартість якої понад 10 млн. грн.. безповоротно втрачена.

Даний резонансний факт був піднятий до рівня публічного обговорення на сторінці голови  Черняхівської районної організації ВО «Батьківщина» Олександра  Свірчевського у Фейсбуці.  

Як вияснилось, на ділянці залізниці починаючи від Дівочківського лісу і майже до самого ДП «Головинський кар’єр» на сьогоднішній день зловмисники встигли демонтувати понад п’ять кілометрів, а вирізати та вкрасти понад один кілометр рейок.

Подейкують, що процес вирізання та демонтажу розпочався ще за каденції голови правління ПАТ «Головинський граніт» Ірини Панасюк декілька років тому.

Ще весною вже нова адміністрація ДП «Головинський кар’єр» за підписом виконуючого обов’язки очільника підприємства Федіра Горбаня звернулась до правоохоронних органів, проте «віз і нині там», правоохоронці так і не змогли зупинити знищення залізниці. Доказом цього є свіжі зрізі автогеном. Звичайно, що займались цим спеціалісти, які обізнані з влаштуванням залізниці.

В середині листопада за сприяння Олександра Свірчевського та інших активістів ВО «Батьківщина» правоохоронцям та адміністрації кар’єру знову нагадали про активізацію процесу розкрадання та необхідності його найшвидшого зупинення. На поверхні також факт недопрацювання та халатної безвідповідальності керівництва підприємства, щодо забезпечення охорони та збереження, оскільки залізнична колія входить в склад ЦМК ДП «Головинський кар’єр», а як відомо Фонд держмайна України виставив підприємство разом з підвідною залізницею на приватизацію.

Це проблема більше ніж районного рівня. Куди дивиться Федір Горбань?! Тай взагалі, хто кому дав право знищувати те, що роками для своїх онуків будували наші батьки і діди і хто за це відповідатиме?!  – коментує на своїй сторінці цю проблему державного рівня Олександр Олександрович.

Чи справедливо нарікати на Федіра Івановича?! Він ніби зі своєї сторони щось намагався зробити для припинення розкрадання.

 Фото Юрия Малашевича.

Фото Юрия Малашевича.

 Фото Юрия Малашевича.

 Фото Юрия Малашевича.

 Фото Юрия Малашевича.

 Фото Юрия Малашевича.

 Фото Юрия Малашевича.

 Фото Юрия Малашевича.

Фото Юрия Малашевича.

Фото Елены Войтенко.

 Фото Елены Войтенко.

 

Фото Елены Войтенко.

 

Фото Елены Войтенко.

 Фото Елены Войтенко.

Фото Елены Войтенко.