20 жовтня 2021, 05:57 Житомир: °C
Юрій Малашевич
Громадський діяч

ВОНА ПРАЦЮЄ! Невже знову ЮЛЯ !?

Кого розглядають на посаду прем'єра і чому Шмигаль хочуть відправити у відставку

Нещодавно в Офісі президента запевняли, що поки міняти прем'єр-міністра не збираються і жодних консультацій з цього питання не проводять. Втім, джерела на Банковій підтверджують різним виданням, в тому числі і Vesti.ua, що переговори все-таки ведуться - на посаду розглядають чотири-п'ять політиків, серед яких є і зовсім несподівані кандидатури. Наприклад, прем'єр часів Петра Порошенка - Володимир Гройсман або глава "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

Премьерский кастинг: Шмыгаля хотят заменить Гройсманом или Чернышовым-1200x800

Чому вирішили міняти прем'єра

Джерела на Банковій кажуть, що зараз вже серйозно роздумують над тим, щоб змінити главу Кабміну - таким чином в ОПУ сподіваються, що разом зі Шмигаль піде і суспільне невдоволення. Нібито на нього можна скинути "зайвий вантаж". За словами експертів, така рокіровка дійсно може спрацювати, але не так вдало, як в минулому році, коли усували прем'єра Олексія Гончарука.

"Невдоволення владою і урядом, воно присутнє. Я думаю, з цим і пов'язані ідеї таких кульбітів ... У Зеленського хочуть повторити технологію з минулого року - ось один рік прем'єр відбув, тепер йому пора йти разом з усім негативом: у нас є і тарифні протести , і питання по ФОП, з медицини ", - говорить політолог Олексій Якубін, однак додає, що не впевнений, чи спрацює це вдруге. "Не знаю, чи вдасться Зеленському розосередити негатив на уряд чи на Верховну Раду в цей раз", - відзначає експерт.

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко під час прес-конференції за Коронавіруси запевняв, що на сьогоднішній день консультації по новому кандидату на посаду прем'єр-міністра не ведуться, проте наші джерела в ОПУ говорять зворотне - заміну все-таки шукають.

Кого розглядають на посаду

Олексій Чернишов

Найвірогіднішим кандидатом називають міністра розвитку громад України, екс-главу Київської області Олексія Чернишова. За словами нашого джерела на Банковій, він досить близький до Зеленському - він єдиний з міністрів був на святкуванні його дня народження. З огляду на прагнення президента розставляти на високі посади людей, з якими він має не тільки професійні, а й особисті відношення, кандидатура Чернишова виглядає дійсно підходящої.

Раніше Чернишов був бізнес-партнером Олександра Фельдмана - харківського підприємця, співвласника ринку "Барабашово", а нині - нардепа від ОТЗЖ. А в Києві Чернишов взаємодіяв зі столичним забудовником Андрієм Вавріша, другом екс-глави Офісу президента Андрія Богдана. Є співвласником мережі супермаркетів "Фуршет". Деякі журналісти пов'язують його з олігархом Ігорем Коломойським - це, до речі, може стати перешкодою для його призначення - західні партнери з побоюванням ставляться до всіх наближеним до Коломойського.

"Так, він в колі лояльності Зеленського. Але це буде ще один виконавчий і податливий прем'єр-міністр, не більше", - вважає Якубін.


Володимир Гройсман

Про те, що екс-прем'єр часів Порошенко хоче повернутися у велику політику, говорили ще кілька місяців тому - журналісти писали, що він і Арсеній Яценюк зачастили на канали олігарха Ріната Ахметова, де вони виступають експертами чи не по всіх можливих питаннях. Олігарх нібито готував їх на прем'єрську посаду, однак через високий антирейтингу Яценюк поки що програє Гройсману. Кандидатуру останнього, за словами джерел, продавлює проахметовское оточення на Банковій. Відзначимо, що і самого Шмигаль пов'язували з олігархом.

Вважається, що Володимир Борисович - досвідчений і без сильного шлейфу негативу. До того ж під час перехідного періоду, коли Гройсман ще був на посаді, однак президентом вже став Зеленський, екс-прем'єр був досить податливий. До останнього він навіть сподівався зберегти прем'єрське крісло, але Зеленський, який обіцяв очистити політику від старих облич, для Гройсмана виключення не зробив. До слова, в ОПУ досить позитивно висловлюються про екс-прем'єра. В одному з інтерв'ю заступника голови ОП Кирило Тимошенко відзначила заслуги Гройсмана, який "передав управління новій команді в нормальному стані".

"Він буде намагатися себе презентувати як людина, яка вже був прем'єром, у якого є досвід, який не є небезпечним влади. Однак його минуле може зіграти проти нього ж", - говорить політолог.Юлия Тимошенко

Юлія Тимошенко

Глава "Батьківщини" Юлія Тимошенко дуже хоче знову стати прем'єр-міністром. Особливо сильно вона цього захотіла, коли на місцевих виборах "Батьківщина" за кількістю отриманих мандатів посіла друге місце в країні після СН. Не дарма її недавно зловили на дипломатичному листуванні з главою ОП Андрієм Єрмаком. За словами джерела на Банковій, вона намагається себе презентувати у якості договороздатного гравця між українськими олігархами і західними партнерами. І якщо перші два кандидата без особливих політичних амбіцій, то Тимошенко, природно, викликає побоювання у Зеленського - поки що президент зберігає вплив на уряд, але якщо Тимошенко стане прем'єром, він втратить контроль.

"Тимошенко - яскравий і досвідчений політик, але саме тому її й не зроблять прем'єром ... Крім того," слугам народу "доведеться формувати нову коаліцію - це не дуже вигідно президенту", - говорить Якубін.

Лідерка "Батьківщини" – єдиний потенційний кандидат в прем’єр-міністри, здатний навести лад в економіці, і найбільш підготовлена до роботи на чолі Кабінету міністрів особистість у сучасній Україні. Такий висновок у своїй статті "На порозі прем’єріади" зробив відомий політичний експерт Костянтин Бондаренко.

"Сьогодні Тимошенко є єдиним кандидатом в прем’єри, здатним на болісні і непопулярні кроки, спрямовані на вирівнювання ситуації в економіці. Причому ці кроки не сподобаються ані олігархам, ані МВФ. Але хтось же має їх зробити?" – констатував політолог.

Аналітик зазначив, що вірогідність створення нової коаліції у парламенті стає дедалі більшою, і "Батьківщина" є єдиним реальним партнером для "слуг народу". Надто зважаючи, що Юлія Тимошенко – ідеальний варіант на прем’єра, який має необхідні сьогодні компетентність та антикризові здібності. А також прагне реальних змін в інтересах людей.

" Юлія Тимошенко пропонує конкретні рішення та конкретні програми. Всіма своїми діями вона дає зрозуміти: якщо стоятиме питання про створення коаліції в Раді – вона навряд чи категорично заперечуватиме. Якщо надійде пропозиція очолити уряд – вона не буде проти", – вважає Бондаренко.

Він нагадав, що Тимошенко очолювала уряд у найбільш кризові моменти, і їй вдавалося ефективно протидіяти епідемії, вдало протистояти економічній та енергетичній кризам.

"Юлія Володимирівна двічі очолювала уряд. Обидва рази її уряд працював в умовах боротьби із кризами – політичними та економічними. Раніше Тимошенко була віцепрем’єром із питань енергетики. Єдиним віцепрем’єром в історії України, якій вдалося конвертувати свою за великим рахунком "весільно-генеральську" посаду в конкретні результати", – підсумовує політолог.


Роман Лещенко

Міністра аграрної політики Романа Лещенко теж вважають ймовірним кандидатом на посаду - останнім часом, за словами джерел, він часто бував у президента Зеленського. Втім, на тлі інших кандидатів, Лещенко програє - досить молодий (32 роки) і недостатньо авторитетний серед міністрів.

За інф. Вести UA

Електронна адреса: yuriy.malashevich78@ukr.net

тел (вайбер) 0982257110

офіційна публічна сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/YuriMalashevich

акаунт у фб: https://www.facebook.com/Malashevich.Yuriy/

офіційний телеграм-канал https://t.me/YuriyMalashevich