21 March 2023, 01:25 Житомир: °C
Юрій Малашевич
Громадський діяч

КИТАЙ - САУДІВСЬКА АРАВІЯ: "круче ніж Фауст і Гьотте"

Поки Росія займається "денацифікацією", Китай та Саудівська Аравія роблять те, за що було демократизовано Каддафі, а це вже сильніше "Фауста" Йоганна Вольфганга Гете.

Изображение

За повідомленням Економічної правди https://www.epravda.com.ua/news/2022/12/10/694849/ з перепосиланнями на агентство Reuters, Сі Цзіньпін на саміті Перської затоки заявив лідерам арабських держав, що Китай працюватиме над купівлею нафти та газу в юанях для реалізації мети – встановлення своєї валюти на міжнародному рівні та послаблення впливу долара на світову торгівлю.

Найбільший експортер нафти Саудівська Аравія та економічний гігант Китай надіслали рішучі сигнали під час візиту Сі щодо "невтручання" в той час, коли відносини Ер-Ріяда з Вашингтоном зазнали випробувань через права людини, енергетичну політику та Росію.

Будь-який крок Саудівської Аравії щодо відмови від долара в торгівлі нафтою був би сейсмічним політичним кроком, яким Ер-Ріяд раніше погрожував перед обличчям можливого законодавства США, яке наражає членів ОПЕК на антимонопольні позови.

Зростання впливу Китаю в Перській затоці занепокоює США. Про це повідомляє Reuters.

На початку п’ятничних переговорів принц Мухаммед оголосив про "новий історичний етап відносин з Китаєм", що різко контрастує з незручними американсько-саудівськими зустрічами п’ять місяців тому, коли президент Джо Байден відвідав менший арабський саміт в Ер-Ріяді.

Попри те, що Саудівська Аравія та Китай підписали кілька угод про стратегічне та економічне партнерство, аналітики кажуть, що відносини залишаться здебільшого пов’язаними з енергетичними інтересами, хоча китайські фірми здійснили набіги на технологічний та інфраструктурний сектори.

Тож вже стало ясно, що за підсумками 2-денного візиту лідера Китайської Народної Республіки до Ер-Ріяду , Китай збільшить закупівлю нафти в Саудівській Аравії, оголосив голова КНР Сі Цзіньпін.

Поїздка, в ході якої Сі зустрівся зі спадкоємцем Мохаммедом бен Сальманом і домовився перевести китайсько-саудівські саміти в регулярний режим, відбулася через три дні після того, як країни G7 ввели «стелю» цін на російську нафту і заборонили страхувати танкери, що везуть барелі дорожче $60.

У спільній заяві Сі Цзіньпін і бен Сальман відзначили функцію Саудівської Аравії «як гарант і стабільність світового ринку нафти», а також її роль як «надійного постачальника» для Китаю, найбільшого імпортера «чорного золота» на планеті.

Загалом під час візиту Китай та Саудівська Аравія підписали інвестиційні угоди на 50 млрд доларів, повідомляє Bloomberg. Серед них — угода щодо розширення нафтопереробного заводу в Гулеї (провінція Фуцзянь), внаслідок якої потужність підприємств зросте на 11,6 мільйона тонн на рік. Проект, який реалізують державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco та китайський держхолдинг Sinopec, має завершити у 2025 році.

Изображение

Хоча з початку війни в Україні Китай наростив закупівлі нафти в Росії, насолоджуючись знижками 30 доларів за барель, Саудівська Аравія залишається найбільшим постачальником для другої економіки світу.

Нагромадженим підсумком за 12 місяців, що завершилися 31 жовтня 2022 року, імпорт саудівської нафти до КНР становив 88 млн тонн, а російської — 86 млн. Проте цей розрив стискається: на початку року саудити випереджали російських нафтовиків на 10%, або 8 млн тонн річних постачань. У листопаді Китай скорочував закупівлі в Росії - з 930 тисяч барелів на добу на початку місяця до 830 тисяч наприкінці.

"Деякі покупці російської нафти виявляють обережність, скорочуючи імпорт доти, поки юридичні наслідки такої торгівлі не стануть більш зрозумілими", - пишуть аналітики Rystad Energy.

Джерела Reuters серед нафтотрейдерів, що працюють в Азії, кажуть, що без огляду на цінову стелю російську нафту купують недержавні китайські НПЗ, відомі як «самовари». Вони імпортують сорт ESPO, який танкерами вивозиться з Далекого Сходу. Втім, знижки на цю марку збільшуються: зараз це 6 доларів за барель, хоча місяць тому було не більше ніж 2.Електронна адреса: yuriy.malashevich78@ukr.net

тел (вайбер) 0982257110

офіційна публічна сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/YuriMalashevich

акаунт у фб: https://www.facebook.com/Malashevich.Yuriy

офіційний телеграм-канал https://t.me/YuriyMalashevich