25 April 2024, 13:40 Житомир: °C
Дмитро Давидов
Електрик, економіст, вчитель, соціальний працівний і просто людина, якій не все одно.

Про крадіїв або лікарська кепка


«Душа — Богу, серце — жінці, борг — Батьківщині, честь — нікому»

Кожному знайоме відчуття втрати, коли річ, яка довго була з вами, до якої ви звикли і на яку розраховуєте, або яка є специфічною в плані здоровя, за якихось обставин, зникає. А якщо ці обставини не є пошкодження чи результат старіння, а, скажімо, крадіжка, то, мабуть, удвічі не приємніше. По-перше від самої втрати, а по-друге, від розуміння того, що є такі люди, які легко беруть не своє, тобто злодії.

Інший аспект проблеми злочинності у суспільстві є економічний стан країни. Тобто середньостатистичний українець в результаті «життя по-новому», став ще бідніший. Але це не виправдовує крадіжку. Візьмемо, скажімо, Індію. Деякі штати є надзвичайно бідні. Питання не стоїть про модель iPhone і навіть не про шоколадна цукерка чи льодяник, питання стоїть про наявність трохи рису на поїсти хоча б 1 раз на день. Схожа ситуація у багатьох країнах Африки. Але, чомусь, населення там, відносно чесне (зі слів волонтерів, які їздили туди з місією). Хоча, здавалося б, що з огляду на рівень життя, всі мали б бути злодіями…

Так, згідно інформації з порталу http://gotoroad.ru/, Україна за інтегральним показником рівня життя серед країн світу у 2015 році перебуває на 70 місці а Індія – на 99 (більше – гірше) в цей же час за рейтингом злочинності за цей самий період Україна посідає 108 місце – 5,2 злочини на 10 тис. чол., а Індія – 88 (менше – краще) – 3,4 злочини на 10 тис. чол.

Про що це може нам сказати? Мабуть про те, що питання не в багатстві і бідності, а у силі і могутності нації. Адже насправді сильні не є агресорами і злодіями… Сильні і розумні люди не залишають по собі нікчемних і злодійкуватих дітей… Сильні люди не тільки знають такі слова як честь, совість, гідність, повага, але і живуть цими поняттями. Їхні обійстя міцні, їх поважають, їм заздрять, але вони на те не зволікають. Просто роблять що повинно і хай буде що буде. Чи ж не до такого варто йти? Чи те так слід жити?

А що Бог говорить про тих, хто краде? «Ни воры, ни лихоимцы, ни пьяницы, ни злоречивые, ни хищники - Царства Божия не наследуют» 1 Коринтянам 6:10

А що ж тоді робити цим людям, щоб заслужена кара не спала на них?

«Кто крал, вперед не кради, а лучше трудись, делая своими руками полезное, чтобы было из чего уделять нуждающемуся.» Ефесянам 4:28

Признаюсь, що надихнуло мене на цю замітку неприємна для мене подія. 26.01.2017 у приміщенні Поліклініки №1, що на Бульварі, у мене зникла зимова кепка темно-синього кольору з козирком, яку я відносив вже кілька років. Ця річ є дорогою для мене. Якщо хтось, чисто випадково, «знайшов» її і чомусь, не доніс до гардеробу, приймальні чи реєстратури, прошу повернути. Компенсацію часу, витраченого на добре діло повернення власнику його речі, гарантую. (forrafa@mail.ru)