14 September 2024, 18:36 Житомир: °C
Олена Галагуза
Нащо слова? Ми діло несемо. О. Ольжич

Як живуть сепаратисти на Житомирщині

Таких вистачає на Поліссі і це підтверджують сбушники та інші правоохоронці. Але не всіх сепаратистів можуть притягнути до відповідальності, якщо вони відверто-цинічно не закликають до повалення державного ладу, а їхні розмови часто розцінюють як прояв демократії чи особисті думки.

Отже, активіст Сергій Бондарчук (надалі посилаюся на нього) розповів про те, що коїться у стінах санаторію “Тетерів” у Коростишеві, де мешкають переселенці. Серед втікачів з окупованої агресорами території родина Солеників. Едуард Соленик, 31.08. 1960 р.н., уродженець та зареєстрований у м. Брянка, вул. Загородня, 6. У березні цьогоріч він приїхав у санаторій та заселився у кімнату 39 першого корпусу. З моменту прибуття офіційно до закладу не звертався, в якості переселенця не реєструвався. Але таким статусом користується його дружина Ольга Дмитрівна. Соленики займаються бізнесом: продають уживаний одяг, військове обмундирування в Алчевську та Брянці. За словами активіста Бондарчука, підприємці перереєстрували свій бізнес згідно із так званою “нормативно-правовою базою ЛНР”. Мовляв, Соленик ще й сприяв терористам шляхом безкоштовного надання спорядження та одягу за заниженими цінами.  

Сусіди Солеників у санаторії кажуть, що видно, що Ольга Дмитрівна, судячи із способу життя, існує не лише за рахунок державних виплат.

“Є переселенці, які мають проукраїнську позицію. Їх обурює так звана опозиція їхніх земляків, які мріють про прихід терористів та агресорів сюди, на мирну територію. Це ненормально, що українці утримують їх, а вони не те що не цінують, а займаються підривною діяльністю. Боюся, аби наслідки їхніх кухонних розмов не обернулися потім трагедією”, - сказав Сергій Бондарчук.