24 вересня 2021, 18:38 Житомир: °C
Владимир Гребёнкин
Владимир Гребёнкин, Social media & Digital PR-specialist, columnist, SMM coach

Труп посеред столиці
Приводом в черговий раз згадати про Леніна для мене став сайт goodbyelenin.ru У Росії вже вкотре обговорюють питання про звільнення Мавзолею та захоронення тіла “вождя”. Цього разу ініціатором громадського обговорення був один із депутатів правлячої партії. Саме з цього приводу колотнеча довкола цього питання, що набуває риси риторичності, забарвилася політикою.

Багато хто побачив у цьому кроці “єдинороса” стратегію по задурюванню мозку росіян, намагання відвести увагу від виборів, що наближаються у країні... Мовляв, якщо б Діма і Вова справді цього хотіли, то “труп” давно б уже не лежав посеред столиці. Олігарха Ходорковського ж посадили...

Між іншим, і справді, якщо відкинути усю ідеологічно-пропагандистсько-історичну мішуру, то  доведеться визнати, що люди йдуть подивитися на... труп. І солдати із роти почесної варти заступають у наряд біля... трупу. І високопоставлені чиновники, піднімаючись на Мавзолей (до речі, збудований із граніту, видобутого у селі Головино на Житомирщині), стоять над... трупом. Свого часу в дитинстві я теж хотів подивитися на... труп. Але не пощастило (чи навпаки) у Мавзолеї був вихідний день.

Наразі особисто для мене тема “Ленін” актуальна з іншого боку - пам`ятники, яких іще сила-силенна по всій території України. Особисто я за те, щоб їх прибрати. От у Житомирі досі стоїть у центрі міста. Час від часу його обливають фарбою, щось на ньому клеють, пишуть. Національно налаштована молодь намагалася пролобіювати його знесення. Один мій знайомий навіть ящик коньяку програв, повіривши обіцянкам місцевої влади.

Якось із батьком ми посперечалися з приводу знесення “ідола”. Він проти, бо мовляв це історія, якою б вона не була. Я навів приклади знищення “коміками” (тобто прибічниками КПРС) церков і храмів, багато з яких були пам`ятками архітектури із витворами мистецтва. Загалом говорили довго і врешті один одного у своїй позиції не переконали.

Знаєте, а мені труп трохи шкода - він у своїй скляній труні навіть перевернутися не може від усіляких розмов і депутатських ініціатив, бо працівники Мавзолею обов`язково повернуть його обличчям до стелі.

написано для рівненської газети "ОГО"
міні-блог: grebionkin.tumblr.com