29 травня 2020, 16:37 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Залишиться Крутій, чи прийде Павлюк?

 Залишиться Крутій, чи прийде Павлюк?

Дві інформації з коментарем

 

 

інформація перша

Зранку 18 серпня на майдані Корольова біля будівлі Житомирської облдержадміністрації зібралося близько двох десятків активістів.

Люди стоять під прапорами ВО "Свобода". Вони кажуть, що є інформація про призначення головою Житомирської райдержадміністрації Руслана Павлюка, який до 26 лютого 2014 року займав посаду заступника голови районної ради, однак, нібито, під тиском громади написав заяву про звільнення. За словами активістів, депутат райради Руслан Павлюк тривалий час був у фракції Партії регіонів.На сайті Житомирської райради є інформація, що депутат "Павлюк Руслан Віталійович - 07.04.1982 р.н., член Політичної партії "Сильна Україна", заступник голови Житомирської районної ради".

Протестувальники наполягають на тому, щоб усі призначення на посади відбувалися лише після громадських обговорень кожного кандидата.
"Голова Житомирської ОДА Сергій Машковський завжди запевняє, що призначення будуть публічними і відкритими, однак на ділі усе відбувається зовсім по-іншому. Виходить, що у нього слова розходяться з ділом", - розповіла голова Житомирської районної організації ВО "Свобода" Тетяна Голік.
Сам же Руслан Павлюк у телефонній розмові з журналістом Житомир.info, запевнив, що не має жодного відношення до Партії регіонів і ніколи не був у депутатській фракції цієї політичної партії.

"Я депутат Житомирської районної ради від партії "Сильна Україна". В той період, коли "Сильна Україна" об'єднувалась з Партією регіонів, я відмовився переходити і не перейшов до фракції Партії регіонів у райраді, жоден наш депутат не перейшов. Фракція "Сильна Україна" по сьогоднішній день існує в районній раді", - розповів Руслан Павлюк та висловив думку, що організована акція протесту під облдержадміністрацією пов'язана з бажанням місцевої "Свободи" втриматися при владі.

Нагадаємо, 10 квітня у Житомирі представили нового голову райдержадміністрації, яким став "свободівець" Сергій Крутій.інформація друга

Кандидат на посаду голови Житомирської РДА спростовує свою причетність до Партії регіонів.Близько 50 житомирян під прапорами ВО "Свобода" прийшли до обласної державної адміністрації висловити свій протест з приводу призначення нового голови Житомирської райдержадміністрації. Активісти кажуть, нинішня влада нехтує вимогами та ідеалами Майдану.

"Активісти міста Житомира зібралися тут, щоб висловити свій протест із можливим призначенням на посаду голови Житомирської районної державної адміністрації людини, яка була і є в Партії регіонів. Це Руслан Павлюк. Тобто сьогодні ті ідеали, за які боровся Майдан, нехтуються новою владою. Тому ми вважаємо, що не має бути сьогодні людина, яка була пов'язана з Партією регіонів, очолювати райдержадміністрацію", - розповів представник ВО "Свобода" Михайло Сліпченко.

Сам кандидат на посаду голови РДА спростовує свою причетність до Партії регіонів, а акцію вважає спланованою виключно з особистих мотивів.
"В той період, коли "Сильна Україна" об'єднувалась з Партією регіонів, я не переходив в Партію регіонів, і не переходив, відповідно, у фракцію Партії регіонів у районній раді, і жоден наш депутат не перейшов. Фракція "Сильна Україна" і на сьогоднішній день існує в районній раді. А все, що там відбувається - це особисті мотиви людини, яка сьогодні не хоче йти з посади голови районної адміністрації, тобто моя така думка, моя особисто. Чому вони не обговорюють призначення по всій області, а тільки Житомирський район? Людина має чи якісь претензії, чи якусь образу на мене, але це його право. В Партії регіонів я не перебуваю, і не перебував, я можу кожному сказати, так я був у владі, але нехай хтось скаже про корупцію. Я займаюсь своїми справами і, вважаю, нехай кожна людина в районі скаже свою думку", - розповів Руслан Павлюк.
Згодом до мітингувальників вийшов голова облдержадміністрації Сергій Машковський та запевнив, що наприкінці цього або на початку наступного тижня відбудуться громадські обговорення кандидатів на посаду і лише після них буде прийнято рішення про призначення нового голови Житомирської районної державної адміністрації.


.коментар з приводу


Валерій Івановський,
головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

 - Мешканці Житомирського району знають про мій внесок у боротьбу з режимом Януковича та його прихвоснями на місцях. Причому у часи розквіту цього бандитського режиму, коли розраховувати на допомогу було не від кого, а бандити, влада, міліція, прокуратура, суди, податкова, КРУ, інспекція по праці, виконавча служба організували на мене такий пресинг, що ніхто, крім мене, звикшого працювати в екстремальних умовах, не витримав би.
Вистояв, хоч як важко не було. Не став на коліна перед мерзотою. Більше того, не лише закликав земляків до боротьби з кривавим режимом, а й особистим прикладом, з вилами в руках випер з районної влади апологетів регіональної влади - Кулика та Степаненка. 

І зробив це, звичайно, з надією на те, що до влади прийдуть дійсно професіонали з чистими руками та реальними діями на покращення життя району.
Але, як свідчить історія, відразу після революційних потрясінь до влади дориваються авантюристи з темним минулим та демагогічною ляпаниною на вустах. Затим народ пізнає їм ціну й різними шляхами скидає з владного Олімпу.
Так відбулося й у нашому районі.

Що стосується нового голови Житомирської райради Т.Парфентієвої, то можна сказати, що простим депутатом райради вона принесла громаді значно більше користі, ніж на нинішній посаді. І навряд чи їй щось допоможе  пожвавити роботу районного парламента куликовського призову, 95% трутнів якого потрібно буде замінити на найближчих виборах до місцевих рад.

Заступник голови райради А.Михайлов також на посаді людина випадкова і навряд чи стане генератором пожвавлення роботи депутатського корпусу. Тим більше, коли він має репутацію куликовського ставленика на минулій посаді голови бюджетної комісії. Саме через неї Кулик та інші члени «команди професіоналів» направляли кошти районного бюджету в потрібне їм річище власного збагачення.
А тепер про Крутія.

Я казав відразу після призначення його головою Житомирської РДА, що це зрада ідеалів Майдану та пам'яті героїв Небесної Сотні. Він, на мою думку, ні за освітою, ні за результатами роботи, ні за станом здоров'я (якщо, звичайно Литвинець не зробив йому липову групу інвалідності), а саме головне, через свою репутацію в Озерному та районі - не підходить до цієї поки що важливої для району посади.

Сидора Кізіна я знав по виборам до ВРУ 2012 року і ще, коли пішли чутки про можливе призначення Крутія, я попередив про можливі негативні наслідки. Новоспечений губернатор сказав, що призначення без громадського обговорення не буде. Але слова не дотримав і підсунув нашому району таке «щастя». Тоді я попередив Кізіна, що призначення Крутія - це його перший крок до відставки. Так і сталося.

«Свободівській» кадровій вакханалії в області прийшов кінець.

Пішли чутки про призначення на посаду голови Житомирської РДА кількох осіб, в тому числі й Руслана Павлюка. З цього приводу я хочу сказати наступне:

1.Крутія потрібно звільняти з цієї посади - факт. Це я говорю, як людина, яка протягом останніх шести років об'їздила наш район вздовж і поперек і добре знає думку громад. Навряд чи ще хто в районі, окрім його родичів та Тетяни Голік (яку можна поважати багато за що, але не за багаторічну наближеність до Крутія) і малочисельної фракції «Свободи» в райраді, буде проти цього. 

2. Всі ці виступи малочисельних «активістів» під прапором «Свободи» проти призначення Павлюка, на мою думку, мають лише одну мету - не допустити заміни Крутія на більш пристойну кандидатуру.

3. Щодо кандидатури Р.Павлюка можу сказати, що, якщо не враховувати оті «заморочки» про його участь у Партії регіонів, які йому інкримінують т.з. «активісти» і які він спростовує, то, за діловими якостями, він є найбільш прийнятною кандидатурою. 
Так, у мене до нього також є претензії стосовно його позиції у 2011 році, коли Кулик зі Степаненком розпочали війну з нашою редакцією, і я його навіть попереджав про наслідки, які, знову ж таки, виправдалися (редакція перемогла і викинула на смітник історії своїх ворогів), але, повторюю, серед відомих імен кандидатів Павлюк є найбільш пристойною кандидатурою.

Свій професіоналізм він проявляв неодноразово. Взяти хоча б роботу районної федерації з футболу, яку він очолює, і яка організовує в останні роки чемпіонати з футболу, які є зразковими не лише для області, а й України в цілому. І люди його в районі знають, і він район знає.
Звичайно, громадське обговорення кандидатури на посаду голови РДА провести потрібно. Дивує лише те, що Т.Голік вимагає це зробити зараз, а не ще до призначення її босса. Чи не для того, щоб це обговорення зірвати й залишити Крутія на посаді, на якій він є випадковцем?

P.S. Хто захоче висловити своє ставлення до даної ситуації, може взяти участь у голосуванні на сайті silske.org