29 травня 2020, 16:23 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Ось така чергова «реформа» «житомирського болота»...

Ось така чергова «реформа» «житомирського болота»...


Коли у 2012 році тодішній губернатор Рижук перейменовував управління облдержадміністрації у департаменти,  редакція газети «Сільське життя» виступила з критикою даної «реформи». І заголовок публікації був відповідний: «Навіщо фарбувати «протухлі яйця»?

Як показав час, наша газета знову виявилися правою. Тепер нинішній «шоколадний» губернатор Машковський перейменовує назад департаменти в управління. Звичайно, виникає запитання, яке наша редакція задавала три роки тому: навіщо фарбувати «протухлі яйця», коли потрібно докорінно змінювати саму систему державного управління, а не вивіски?

Спостерігаючи за діяльністю пана  Машковського, який нічого нового та потрібного ні для області, ні для ОДА не зробив, а лише мовчки підписує папірці, які йому підсовують працівники апарату, як підсовували з року в рік його попередникам, лише змінюючи дату, редакція робить простий висновок: пана Машковського чекає такий же сумний фінал, як і його попередників.

Питання спірне лише в тому, чи дотягне він на цій посаді до кінця року, чи буде звільнений відразу після провального розгрому «шоколадників» на місцевих виборах, що цілком прогнозований при такій роботі.

А як пояснюється зміна вивісок структурних підрозділів ОДА можна зрозуміти з офіційного повідомлення, що друкується нижче. Варто звернути увагу й на те, що «реформа» по-житомирськи  відбувається, як говориться в інформації, для економії коштів, а не для підвищення ефективності управління. Тобто проявляється чистий прагматизм бізнесмена при владі, який не розуміє для чого існує облдержадміністрація і як налаштувати її роботу на вирішення проблем народу, яких «шоколадники» плодять мало не щодня. 

х х х х х

У зв'язку із  зменшенням фонду оплати праці працівників і видатків на утримання структурних підрозділів та з метою забезпечення раціонального використання бюджетних коштів, у Житомирській облдержадміністрації вирішили удосконалити та оптимізувати структуру.

Розпорядження про зміну найменувань та утворення структурних підрозділів обласної державної адміністрації губернатор Сергій Машковський підписав 9 квітня 2015 року.

Змінюють назви департаментів на управління такі підрозділи: департамент агропромислового розвитку, департамент промисловості, розвитку інфраструктури та туризму; департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю; департамент сім'ї, молоді та спорту; департамент охорони здоров'я Житомирської обласної державної адміністрації; департамент цивільного захисту населення; департамент екології та природних ресурсів.

Крім того, створено відділ внутрішнього аудиту  облдержадміністрації чисельністю 7 штатних одиниць.

Штатну чисельність структурних підрозділів облдержадміністрації планується  скоротити на 159 одиниць  до  463.

х х х х х

Так і хочеться сказати: ну й перо їм в одне місце. Тільки слід нагадати, що ще недавно колишній керівник автосалону обіцяв зменшити кількість працівників ОДА на 40%. Варто йому  порадити: або тримай язик за зубами, або виконуй обіцяне...