19 April 2024, 20:43 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Робота Житомирської райради не є ефективною

 

Депутат В.Пліснярський: Робота Житомирської райради не є ефективною

Депутат В.Пліснярський: Робота Житомирської райради не є ефективною
Нещодавно депутат Житомирської райради, член Радикальної партії Олега Ляшка Віктор Пліснярський звернувся до редакції газети "Сільське життя" з проханням надати йому слово, щоб висловити думку про діяльність районного "парламенту". З ним зустрівся наш кореспондент і записав інтерв'ю.

-Вікторе Станіславовичу, ви вже дві каденції відпрацювали депутатом Житомирської райради, тому можете порівнювати її роботу?

- Якщо говорити про роботу нинішнього складу райради, то її можна розділити на два періоди: "куликівський" та "парфентієвський".
Як відомо, ця рада по суті формувалася місцевими регіоналами на чолі з головою райдержадміністрації Куликом. Для цього був використаний і адмінресурс, і підставні партії-одноденки на кшталт "Сильної України" чи "Єдиного центру". Тому Кулик свого домігся - він мав у раді "під рукою" абсолютну більшість депутатів. На жаль, він використав ту ситуацію для далеких від покращення життя людей цілей - для власного збагачення через "дерибан" земель та розкрадання бюджету.

- Як ви вважаєте, депутати райради свідомо брали у цьому участь?

- На мою думку - так. Кулик умів задовільнити власні запити депутатів взамін на підтримку потрібних йому рішень.

- І хто ж найбільше сприяв Кулику у проведенні сумнівних оборудок із землею?

- Найбільше йому потурали члени земельної комісії райради. Тут він завжди мав більшість завдяки підтримці зі сторони голови комісії Козела, заступника голови Оржехівського, сумнозвісного депутата Попова, який після Лютневої революції Гідності кудись зник, депутата Тичинської та інших. А у сесійній залі потрібні Кулику рішення підтримували фракції регіоналів, "Сильна Україна", "Єдиний центр" та інші.

- "Ера Кулика" та його "зброєносця" Степаненка закінчилася відповідно 25 та 26 лютого 2014 року - завдяки рішучим особистим діям вилами головного редактора газети "Сільське життя" Валерія Івановського. Чи щось змінилося на краще у роботі райради?

- На мою думку, ситуація лише погіршилася.

- Тобто обрання Парфентієвої головою райради було помилковим?

- Справа в тому, що у тій ситуації фактично не було з кого обирати. Я, як депутат райради, брав участь у попередніх перемовинах щодо обрання голови райради і в курсі всього того процесу. Хочу сказати, що з перших хвилин свого головування пані Парфентієва вдалася до шахрайства.

- Що ви маєте на увазі?

- Та хоча б обрання заступника голови райради. Ми напередодні домовилися, що на тій сесії обираємо лише голову ради, а кандидатуру заступника голови мали розглядати на наступній сесії. Але Парфентієва відразу запропонувала заступником голови райради Михайлова і винесла на голосування.

- До речі, після обрання головою райради, Парфентієва оголосила про свій вихід з фракції "Батьківщина", щоб бути рівно доступною для всіх депутатів райради…

- Може у цьому й був сенс, але ж вона обиралася по спискам "Батьківщини" і мусила виконувати передвиборчу програму саме цієї політсили.

- Якщо пані Парфентієва виходила з "Батьківщини", щоб бути "рівнодоступною" для всіх депутатів, то чому вона вступила і очолила райорганізацію порошенківської "Солідарністі" - щоб бути "рівно віддаленою" від усіх депутатів?

- Так, це вже нелогічний крок. Але це запитання до неї особисто. А якщо порівняти її роботу з діяльністю колишнього керівника райради Степаненка, то треба сказати відверто - при тому, що він був регіоналом, у нього було більше професіоналізму на тій посаді. Він все ж мав значний досвід керівної роботи, на відміну від Парфентієвої.

- Вона була хорошим депутатом, яка робила багато "чорнової" депутатської роботи, за що наша газета визнавала її кращим депутатом району, а от "гуж" голови райради вона, на думку депутатів, не тягне…

- Так. Яскравим прикладом цього можна вважати звіт про її роботу, з яким вона виступила на сесії, після якого депутати не задали жодного запитання - зрозуміли, що немає кому їх задавати, хоча запитань до роботи пані Парфентієвої дуже багато.

- Своєрідним рейтингом депутатської довіри до голови райради стало нещодавнє голосування щодо обрання заступником голови райради депутата Стець - її кандидатура не пройшла…

- Так. І я також не підтримав цієї кандидатури.

- Чому?

- Та її ж рік взагалі не було на засіданнях. Також мене обурила позиція голови райради - "Якщо не Стець, то взагалі нікого!".

- Нещодавно на своїх зборах і сільські голови офіційно виступили проти "добровільного" об'єднання територіальних громад у чотири "резервації" на території Житомирського району? Це вже засвідчує й про вкрай низький рейтинг пані Парфентієвої серед очільників місцевих громад, оскільки саме вона по-більшовицьки, "залізною рукою" намагалася засунути наші громади у "резервації", по суті, знищуючи українське село. Як виставитеся до цієї "реформи" від "шоколадників"?

- Я вважаю, що в державі є багато більш нагальних проблем, ніж ця адміністративна реформа: від припинення громадянської війни на Сході до дійсних реформ в економіці. Нинішній адміністративний поділ цілком придатний для подальшого прогресивного розвитку місцевих громад. Для цього потрібна інша децентралізація - бюджетна. Дайте сільським радам можливість більше наповнювати свої бюджети і ніяких "резервацій" не потрібно. До того ж, я категорично проти ігнорування нинішньою владою принципу добровільності під час об'єднання територіальних громад - це і незаконно, і непорядно до пам'яті Небесної Сотні, яка загинула зовсім за інші ідеали.

- Як відомо, у жовтні відбудуться вибори до місцевих рад. За роки незалежності для формування місцевих рад ми використані всі відомі в світі виборчі системи: мажоритарну, пропорційну, змішану. Саме за змішаною системою до райради було обрано аж 62 депутата. Чи працювали вони ефективніше, ніж минула каденція, коли "народних" обранців було вдвічі менше?

- Ні, ефективність не була вищою. В усякому разі виборці цього не відчули. Більшість з них й протягом п'яти років не знають, хто ж представляє їхні інтереси у райраді.

- То ви за яку виборчу систему під час виборів до районних рад?

- За вибори по відкритим партійним спискам - щоб люди не обирали "кота в мішку".

- Як відомо, ви обиралися за списком "Батьківщини", зараз є членом Радикальної партії. Чим викликаний такий крок?

- Незгодою з рівнем виконання передвиборчих обіцянок керівниками цієї політичної сили: й всеукраїнського рівня, й обласного, й районного.

- А на найближчих виборах до місцевих рад, ви з якою політичною силою маєте намір йти?

- Я є членом Радикальної партії Ляшка. Вважаю саме її найбільш реалістичною у відстоювання прав наших громадян.

- Що ж, бажаю здійснення ваших задумів.
Депутат В.Пліснярський: Робота Житомирської райради не є ефективною