29 травня 2020, 17:41 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Висока Піч – проти «реформ» «шоколадників» на знищення села!

 

Висока Піч – проти «реформ» «шоколадників» на знищення села!

Висока Піч – проти «реформ» «шоколадників» на знищення села!
16 серпня у селі Висока Піч Житомирського району за ініціативи громади відбулися громадські слухання щодо ситуації, яка виникла навколо «добровільного» об’єднання територіальних громад у районі, області та Україні в цілому. Високопічці вже не в змозі терпіти ті знущання, які допускають місцеві прихвосні Порошенка та Яценюка, заганяючи громади, мов стада бидла, у «резервації», у яких і згине українське село.

Ініціативна група на чолі з місцевим жителем А.Масловим запросила на зібрання також сільського голову С.Сугоняко, колишніх сільських голів К.Котвіцьку (якій доручили вести збори), Т.Бондаренко, депутатів сільради (які, на жаль, проігнорували захід), а також головного редактора газети «Сільське життя» В.Івановського та депутата облради О.Білецького.

Говорили багато про що і прийняли чимало рішень, і збори громадян складалися з двох. Спочатку обговорювали ситуацію з об’єднанням громад, а затим – наболілі питання повсякденного життя.


Першу частину громадських слухань своїм виступом розпочав А.Маслов. Він розповів про те, що за «мудрими» задумами політичних авантюристів у Житомирському районі, яких очолює поки що голова райради Парфентієва, та у Житомирщині в цілому на чолі з бездарним губернатором Машковським, громаду Високопічської сільради відносили то до Тетерівської громади, то «дорізали» до неї сусідні сільради з Романівського району – Годиську та Карвинівську. Причому зроблено все це було з грубим порушенням існуючого законодавства, а також без врахування думки місцевого люду.
Через недосконалість існуючої законодавчої бази, неактуальність цього питання, а також несприйняття народом, А.Маслов запропонував громаді відмовитися від цих «шоколадних реформ» села і залишити Високопічську сільраду у нинішньому адміністративному стані без різних об’єднань та приєднань.

Досить невпевненим був виступ у цьому плані сільського голови С.Сугоняко. Вона зізналася, що ці постійні виклики у район на всіляки наради стосовно «добровільних» об’єднань громад, яких за чотири місяці, було проведено аж 17 (!), де ставилися завдання по об’єднанню, і, водночас, несприйняття цих «реформ» народом, дуже негативно впливають на неї морально. І навіть, під час обміну думками з нашим кореспондентом, вона заявила, що з неї досить, більше балотуватися на посаду сільського голови вона не намірена.

Депутат облради О.Білецький у своєму виступі закликав громаду залишатися у нинішньому статусі і не піддаватися на провокації, які чинить родичка міністра-мільйонера Зубка голова райради Парфентієва. Він також оголосив, що, як виявляється, створення на останній сесії облради Тетерівської громади також проведено з порушенням законодавства, бо Денишівський сільськи голова писала протокол про приєднання до Тетерівки «на колінах». 

О.Білецький разом з депутатами Денишівської сільради готові до процесу скасування цього рішення. А редакція «Сільського життя» погодилася взяти на себе інформаційне забезпечення цього процесу.

Головний редактор В.Івановський ще раз закцентував увагу присутніх на недосконалості законодавчої бази стосовно «добровільних» об’єднань громад, нагадав, що не існує жодного серйозного аргумента, щоб підтримувати цю авантюру «шоколадників» на догоду заокеанським господарям щодо знищення українського села, нагадав про долю колгоспів, а також про грубе порушення законодавства мерзотниками при нинішній владі під час проведення цієї «реформи». Він закликав залишити Високопічську сільраду у нинішньому статусі і не піддаватися на провокації, дбаючи про майбутнє своїх дітей.

Під час голосування за цю пропозицію з майже сотні присутніх громадян лише один висловився проти. Всі інші – «за». 

Так «шоколадники» отримали ще одного облизня від мешканців сіл Високопічської сільради.

Затим розпочалося обговорення нагальних питань.

Серйозно було обговорено ситуацію, коли на території сільради знаходиться сім кар’єрів, які до місцевого бюджету сплачують копійки, бо зареєстровані в інших місцях. Громада звернулася до облради узагальнити цю проблему й вийти на вищі органи влади для її врегулювання.

Багато нарікань у присутніх на зібранні викликала робота начальника комунального підприємства ДКП ВЖРЕП Л.Куприненко. Розмову на дану тему розпочала вчителька місцевої школи З.Пастухова. Ії підтримали й інші. В результаті було прийнято рішення про звернення до сільради про розгляд питання щодо доцільності перебування на займаній посаді керівниці місцевих комунальників. За такуж резолюцію прогосували високопічці й стосовно директора Будинку культури.

Емоційним був виступ жительки військового містечка І.Ткаченко, яка розповідала про те, як жителі багатоповерхівок намагаються облагородити територію та своє життя і бездіяльність з цього приводу місцевої влади.

А Р.Антонюк взагалі заявив, що місцева сільрада – найкорумпованіша в районі!

Не менш категоричним був і О.Давиденко: при нинішній владі нормального життя не буде! Він закликав до активності громадян.

Його підтримав О.Маслов, який нагадав, що незабаром вибори до місцевих рад і закликав молодь йти у владу.

Також учасники громадських слухань ухвалили резолюцію, щодо створення на місці постаменту від пам’ятника Леніну, архітектурної споруди, яка б відзначала ракетників, як засновників цього містечка.

В кінці засідання учасники висловилися за подальше частіше проведення таких громадських слухань. А, щоб проконтролювати, як місцева влада виконає накази громадян, було одностайно вирішено провести повторні слухання через місяць.

silske.org