3 червня 2020, 22:00 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Й Кодня не захотіла бути в "резервації" у Сінгурах

 

Й Кодня виступила проти знищення українського села

 
Й Кодня виступила проти знищення українського села
Коднянська громада відмовила спробам поки що голови Житомирської райради Т.Парфентієвої запхнути їх до «резервації» з центром у Сінгурах. Горді коднянці одностайно висловилися проти цього рішення.

18 серпня відбули збори жителів села Кодня Житомирського району, на яких розглядалося ініційоване обласною та районною владою питання про можливе приєднання коднянської громади до об’єднання територіальних громад з центром у селі Сінгури.
На дане зібрання були запрошені і приїхали голова Житомирської РДА А.Михайлов, голова райради Т.Парфентієва, а також основний на Житомирщині опонент «шоколадників» щодо цієї «реформи» українського села – головний редактор газети «Сільське життя» В.Івановський.


Збори відкрила та виступила з вступним словом Коднянський сільський голова Н.Бовсунівська. Вона розповіла про те, що зроблено місцевою владою в останні роки, а також висловила своє ставлення до обговорюваного питання. Очільниця місцевої громади висловила сумнів, що буде краще після створення «конгломерату» з центром у Сінгурах.

Вона запропонувала залишитися у межах нинішнього адміністративного устрою.

Затим слово було надано пані Парфентієвій. Її недолугий виступ нікого не переконав у зворотньому. Навіть її посилання на те, що об’єднані громади залишатимуть собі 80% надходжень до бюджету нікого не переконали. 

Один з присутніх навіть сказав: «Я не розумію цієї жінки… Увесь район проти цих об’єднань, а вона гне своє, наче зомбована? Для чого це їй? Вона ж втрачає рештки свого авторитету, який і так вкрай низький?..»

Як би там не було, але жоден з численних коднянців, які зібралися у Будинку культури, не висловився за об’єднання-приєднання до Сінгурів. Переконливо проти цієї ідеї, з посилання на славну історію Кодні, виступила Галина Мельник. І коли Н.Бовсунівська поставила на голосування питання щодо залишення Коднянської сільської ради у нинішньому статусі – «за» проголосували всі, одноголосно.

Після зібрання головний редактор «Сільського життя» Валерій Івановський сказав:

- Мені дуже приємно, що жителі древньої Кодні, як колись їхні славні предки, сьогодні згуртовано відстояли майбутнє свого села від спроб політичних авантюристів завести його у стан занепаду, а потім і знищити. 

Сподобалась мені й принципова позиція сільського голови Наталії Феофілівни Бовсунівської, яка прямо в очі публічно, у присутності керівників району, висказала свою точку зору. Деяким сільським головам, які без бою заганяють свої громади до нарізаних мерзотниками при владі «резервацій», треба повчитися у коднянського лідера, як потрібно відстоювани інтереси людей, і не міняти їх на власні інтереси.

Якби виникли в учасників зібрання якісь сумніви стосовно того йти, чи не йти, до Сінгурів, то я б виступив і роз’яснив громаді, що висказані Парфентієвою оті 80% є брехнею, оскільки це не виписано у жодному законі чи постанові. Як і розкрив би людям очі куди їх пхають і що з того буде. Але у нас у Кодні досить велика кількість передплатників і тому, всі наші публікації, як бачимо, вже дійшли свідомості людей і дозволяють їм відрізняти зерно від полови.

Оскільки «шоколадники» почали у районі проводити подібні зібрання по селах, всіляко приховуючи це від редакції «Сільського життя», щоб дурити людей і позбавити можливості почути їм слово правди, то у мене прохання до сільських голів, наших читачів, всіх небайдужих – повідомляйте про сесії сільрад, збори у селах, де обговорюватиметься питання «добровільного» об’єднання громад за телефоном - 097-35-05-205.

Будьте впевнені, що разом ми захистимо наші села від спроб їхнього знищення «шоколадниками»! Якщо треба буде – то й з вилами. Вила ж, яким я особисто випер з влади Кулика та Степаненка, поки що використовуються за прямим призначенням… 

Й Кодня виступила проти знищення українського села
Й Кодня виступила проти знищення українського села
Й Кодня виступила проти знищення українського села