29 травня 2020, 17:12 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Жителі села Вишневе залишають за собою право…

 Жителі села Вишневе залишають за собою право

або Як «шоколадна» влада захищає інтереси селян

 

Напружена ситуація виникла у селі Вишневе Сінгурівської сільради Житомирського району, де люди позбавлені права випасати худобу, яка є єдиним засобом виживання у наш скрутний час. Ось про що говориться у зверненні селян:

 

«Сінгурівському сільському голові

Прокопцю Ю.В.

 

Ми, жителі с.Вишневе звертаємося до Вас з проханням вирішити питання щодо організації громадського пасовища в с.Вишневе.

У нашому селі проживає 118 чоловік, з них тримає худобу 15 сімей, на осінь передбачається 18 голів великої рогатої худоби. Село Вишневе знаходиться у 20-ти кілометрах від м. Житомира.

У цей скрутний час немає роботи, маршрутка заїжджає у село лише один раз на день, підсобне господарство залишилося єдиним засобом до існування.

У нашому селі проживають багатодітні сім’ї та сім’ї військових, які знаходилися в зоні АТО, захищаючи Україну.

Ми завжди випасали худобу біля села на землях запасу Сінгурівської сільської ради, а там більше 20 га, але державне земельне агентство передало ці землі під фермерське господарство. У нас виникає запитання, чому державне земельне агентство не порадилося з громадою і чому воно одним розчерком пера позбавляє нас засобів існування?

Коли це закінчиться?

Ми не проти фермерських господарств, але без випасу ми позбуваємося єдиного джерела бюджетних надходжень.

Просимо вирішити питання та виділити нам землю нам землю під випас з земель запасу Сінгурівської сільради.

Всього – 60 підписів.

Травень 2015 року.

 

 

 

Реагуючи на дане  звернення, Сінгурівський сільський голова Ю.Прокопець направив листи до Державної інспекції  сільського господарства у Житомирській області, Головного управління Держземагентства у Житомирській області, Голові Держгеокадастру України, Житомирської РДА, прокурору Житомирського району. У них, зокрема, говориться:

 

 

«На моє ім'я надійшло колективне звернення жителів територіальної громади села Вишневе Сінгурівської сільської ради Житомирського району із проханням надати допомогу у вирішенні питання організації громадського пасовища в с.Вишневе. На території громади проживає 118 чоловік, з яких тримають велику рогату худобу 18 сімей. Розведення ВРХ на території села є одним із джерел існування сімей, ведення підсобного господарства являється єдиним засобом існування жителів села в цей скрутний для країни час.

Жителі села занепокоєнні ситуацією, що склалася із відведенням земель на території Сінгурівської сільської ради без врахування інтересів територіальної громади.

У кінці 2014 року на початку 2015 року Головним управлінням Держземагентства в Житомирській області затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. Яценку В.Б. і передано земельну ділянку в оренду для ведення фермерського господарства на території Сінгурівської сільської ради. Договір оренди укладено і зареєстровано в Державній реєстраційній службі.

Повідомляю Вас, що відведення земельної ділянки відбулося без погодження територіальної громади села Вишневе та нинішнього складу депутатів сільської ради. Земельна ділянка, яку було передано в оренду використовується жителями села Вишневе для випасання великої рогатої худоби і після отримання її в оренду гр. Яценком В.Б. (договір оренди земельної ділянки від 18.05.2015 року № 553/06) стало неможливо займатись підсобним господарством. Земельна ділянка в деяких місцях заросла чагарником.

У селі Вишневе виникає велика соціальна напруга, жителі села обурені неможливістю випасати худобу, а тим більше не задоволені тим, що Головне управління Держземагентства під час прийняття наказів і укладання договорів оренди не враховує інтереси громади. Хоча на підставі доручення Віце-прем'єр-міністра України,           Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсмана В. Б. від 08.10.2014 № 37732/0/1-14, а також рішення колегії Держземагентства України від  14.10.2014р. №2/1 начальників Головних управлінь Держземагентства в областях зобов'язано враховувати інтереси громад під час розпорядження землями сільськогосподарського призначення.

Жителі села виявили бажання оформити вище зазначену земельну ділянку під громадський випас в порядку передбаченому чинним законодавством України і на підставі Методичних рекомендацій Держземагентства і використовувати її за цільовим призначенням.

З гр. Яценком В. Б. неодноразово спілкувались і просили відмовитись від частини земельної ділянки для організації громадського випасу але отримували негативну відповідь.               

Враховуючи вищевикладене звертаємось до Вас з проханням здійснити перевірку законності відведення земельної ділянки гр. Яценку В. Б. для ведення фермерського господарства на території Сінгурівської сільської ради Житомирського району, скасувати прийняті накази в межах своїх повноважень і вжити заходів щодо вирішення даного конфліктного питання. У разі невирішення питання, жителі села Вишневе залишають за собою право на подальші дії щодо встановлення справедливості і належного дотримання вимог законодавства під час відведення земельних ділянок.

Прошу Вас ретельно розібратись у ситуації, яка склалась і віднестись із повною відповідальністю до даної проблеми.

 

З повагою

Сінгурівський сільський голова Ю.В.Прокопець».

 

Ось що відповіли представники нинішньої «шоколадної» влади громаді у селі Вишневому.

16.06.2015 року в.о. заступника начальника Головного управління Держземагентства у Житомирській області Д.Мозговий відмовив у наданні запитуваної інформації, пославшись на … Закон «Про доступ до публічної інформації». Оскільки, мовляв, це є кофіденційною інформацією.

Цей же посадовець у своїй відповіді 27.07.2015 року по цій справі навів ще більшого «туману», посилаючись на різні закони та нормативно-правові акти, але щодо скасування наказу цього головного управління, порадив звернутися до Голови Держгеокадастру України або звернутися до суду.

Прокурор Житомирського району О.Лугинець 29.07.2015 р. повідомив, що лист Сінгурівської сільради «скеровано до Державної інспекції сільського господарства у Житомирській області для розгляду та вжиття заходів до усунення порушень закону».

Житомирська райдержадміністрація у своїй відповіді від 10.08.2015 р. нагадала, що вище згадані землі «належать Держземагентству в Житомирській області». Лист закінчується так: «В частині громадської поведінки сульського депутата В.Б.Яценка, то окрім осуду та правової оцінки,  вона не заслуговує. Іншу оцінку за відповідним зверненням щодо такої поведінки можуть надати лише судові органи».

Ось так. У нашій державі стільки державних органів, а захистити право простих людей з маленького поліського села з чудовою назвою Вишневе на випас худоби – НІКОМУ!

Виникає просте запитання: для чого існують ці ДАРМОЇДИ та «шоколадна» влада в цілому? Щоб захищати бізнесові інтереси клану Порошенка та його «прихлєбателів» на місцях?

Щоб остаточно переконатися в цьому, редакція газети «Сільське життя» направляє дану публікацію голові Житомирської ОДА Машковському та Президенту Порошенку. Побачимо, що вони вчинять.  

 

На знімку: головний редактор газети "Сільське життя"  В.Івановський у селі Вишневе біля залишків колись чудового, побудованого колгоспом клубу...