29 травня 2020, 17:19 Житомир: °C
Валерій Івановський
Головний редатор газети "Сільське життя", магістр державного управління, політолог, письменник, голова Житомирської громадської організації "Влада - народу!"

Чи зупинять шахрайство Машковський та Лабунська?

 Голові Житомирської  ОДА

С.Машковському

Голові Житомирської облради
А.Лабунській
 
Засобам масової інформації
 
 
ЗАПИТ

У процесі діяльності Редакції газети «Сільське життя» виявлено грубі порушення під час намагання створити Станишівську ОТГ.
 
1. Розпорядження Станишівського сільського голови та рішення Станишівської сільради щодо ініціативи створення Станишівської ОТГ передбачає об’єднання 7 сільрад, у тому числі й Левківської.
 
І рішення Зарічанської, Пісківської, Луківської, Ліщинської та Туровецької сільрад також передбачають ОТГ разом з Левківською сільрадою.
 
Але Левківська сільрада відмовилася входити до цієї ОТГ.
 
Тому увесь процес створення Станишівської ОТГ потрібно починати спочатку - від ініціативи до рішення Кабміну.
 
 
2. Згідно закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» ініціатор може надсилати пропозиції щодо створення ОТГ лише СУМІЖНИМ громадам, а Туровецька та Ліщинська сільради не межують зі Станишівською. Тому й тут порушено законодавство.
 
3. Під час проведення сесій сільрад та інших масових акцій, людей просто вводили в оману: пропонували приєднатися до Станишівки або до Новогуйвинського. При цьому людям не пояснили, що громади можуть ні до кого неприєднуватися, а залишитися у нинішньому статусі сільрад.
 
ПРОПОНУЮ:
 
- процес свторення Станишівської ОТГ призупинити і не подавати на затвердження до КМУ;
 
- відмінити  рішення облради щодо створення Станишівської ОТГ , оскільки вона створюється з грубим порушенням законодавства;
 
- притягнути до відповідальності посадових осіб, які постійно практикують створення ОТГ  з грубими порушеннями законодавства.
 
Враховуючи актуальність даної проблеми, прошу відповідь надати якомога швидше. 
 
 
     
 Головний редактор                                       В.ІВАНОВСЬКИЙ