Суспільство

Житомирські журналісти про кращих ньюсмейкерів та ворогів преси

6 June 2012, 17:52

Сьогодні, 6 червня у працівників українських ЗМІ професійне свято – День журналіста.

Напередодні свята Житомир.info запропонував колегам-журналістам відповісти на три запитання:

1. Хто, на вашу думку, є кращим ньюсмейкером.

2. Кого можна назвати «ворогом преси»

3. Найбільша проблема житомирських журналістів.

Віктор Радчук, редактор газети, політолог, людина, яка не один десяток років працює в журналістиці.

1. Кращих ньюсмейкерів, тих, хто генерує новини, у нас два – це міський голова Житомира і губернатор. Навколо їх коментарів, їх слів і подій за їх участю виникає найбільше новин у Житомирі. Але дуже часто ці події та коментарі супроводжуються прямо таки скандальними історіями.

2. Краще назвати «ворог ЗМІ» - це невдала інформаційна політика влади, і міської і обласної. Ворог – це людина, яка свідомо порушує права журналістів. У нас такого в Житомирі немає, щоб хтось когось бив, чи випихав, чи видирав мікрофона, як це трапляється в деяких регіонах. У нас є просто таке пасивне невміння комунікувати з пресою, і не тільки з пресою, а взагалі з громадою. Через це ми багато чого дізнаємося у вигляді сенсацій.

3. ЗМІ Житомира дуже розпорошені, малопотужні, в них слабкий кадровий ресурс, кожна редакція - це 1-2 журналісти. Сьогодні Житомир – найжалюгідніше місто серед обласних центрів в цьому плані.

Вадим Шевчук, колишній працівник прес-служби міської ради, нині – редактор інформаційного порталу.

1. Кращим ньюсмеркером є не досягнення влади, а її прорахунки. На тих моментах, де вона могла б заробити собі дівіденди, вона намагається приховати щось від журналістів і мимоволі стає тим джерелом, з якого журналісти черпають інформацію. Зараз першим ньюсмейкером стає опозиція. Шкода, що не стають ньюсмейкерами громадські організації.

2. Ворог преси – це мовчанка. Дуже добре, що зараз вже можна дзвонити депутатам – і опозиційним і провладним – вони беруть трубку, бо розуміють, що преса – то їм поміч і з пресою потрібно говорити. Єдиним ворогом залишається ота совковість коли «я не скажу і ви про це не напишете». Це неправда, ми напишемо, але буде вже без джерела. Вважаю, що найбільший ворог – це недоговорювання.

3. Найбільша проблема – не згуртованість. Краще, щоб ЗМІ були згуртовані, і немає різниці їхній вектор спрямованості. Дуже хочеться, щоб колеги гуртувалися навколо коли є проблема в одного з журналістів, підтримували. Поки що в Житомирі не всі журналісти це розуміють, коли зрозуміють, то стане набагато простіше працювати. І поки що, хвалити Бога, у нас журналістів не перестрічають на дорозі.

Зі святом, шановні колеги журналісти! Редакція Житомир.info бажає вам цікавих тем, щедрих гонорарів, креативних ідей та безмежної свободи!

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі