Суспільство

Житомирські фахівці роз’яснили, як змінити цільове призначення землі під будівництво житлового будинку

12 July 2012, 09:19

Відповідно до статті 121 «Земельного кодексу України» кожен громадянин має право на безоплатну передачу земельних ділянок земель державної комунальної власності.

Держава визначила, що у межах села для ведення індивідуального житлового господарства (можливість житлової забудови) виділяється територія не більше 0,25 га (25 соток). В селищах (смт) - не більше 0,15 га, містах - 0,10 га.

Але ж ми знаємо, що громадяни особливо у селах здійснюють господарську діяльність на значно більшій території. Отож, все що виходить за межі вищезазначених норм і є територією для особистого селянського господарства, тобто ОСГ.

Для того щоб на землях ОСГ збудувати будинок, треба змінити цільове призначення. З такою потребою в житомирську регіональну філію ДП «Центр ДЗК» звертається багато людей. Наприклад, в сім'ї виросли діти і виникла потреба збудувати новий будинок на землях, які використовувала родина для ведення селянського господарства.

Ми отримали роз'яснення від керівника цієї установи Олени Ткач і дізналися, яким чином можна здійснити зміну цільового призначення землі для можливості зведення на ній житлового будинку.

Отож, зміна цільового призначення земельної ділянки здійснюється з ініціативи власника в порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року № 502 «Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб».

«Зважившись на зміну цільового призначення, власник ділянки надає заяву (клопотання) до сільської, селищної, міської ради, якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту, або до районної держадміністрації, якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту», - пояснила Олена Ткач.

 

Форма і зміст заяви (клопотання) на зміну цільового призначення законодавством не встановлені.

Рекомендовано обов'язково вказувати:

• кадастровий номер земельної ділянки;

• категорію земель (цільове призначення), до якого належить земельна ділянка зараз, і категорію земель (цільове призначення), передбачувану в майбутньому;

• мотивацію необхідності зміни цільового призначення;

• права на земельну ділянку і документи їх підтверджують.

До заяви (клопотання) додаються:

• копія державного акта на право власності на земельну ділянку;

• для громадянина - власника земельної ділянки - копія паспорта (серія, номер паспорта, коли і ким виданий та місце проживання), для юридичної особи - власника земельної ділянки - копія статуту (положення) та копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи;

• документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки;

• обґрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки із зазначенням її розміру.

Сільська, селищна, міська рада або районна держадміністрація розглядають заяву (клопотання) на зміну цільового призначення земельної ділянки і в разі згоди дають дозвіл на підготовку проекту її відведення:

• складання проекту відведення земельної ділянки, якщо зміна цільового призначення проводиться частково;

• переузгодження проекту відведення земельної ділянки з відповідними органами виконавчої влади, якщо зміна цільового призначення стосується всієї ділянки.

Проект відведення земельної ділянки при зміні цільового призначення, складається державною або іншою землевпорядною організацією на замовлення власника земельної ділянки. Проект погоджується або переузгоджується з органом земельних ресурсів, природоохоронним і санітарно-епідеміологічними органами, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, а також підлягає державній землевпорядній експертизі.

Після експертизи замовник подає проектні матеріали відповідно до сільської, селищної, міської ради або в районну держадміністрацію для прийняття рішення.

Сільська, селищна, міська рада розглядає проектні матеріали і приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка розташований в межах населеного пункту.

Якщо ділянка розташована за межами населеного пункту, розглядає проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки районна державна адміністрація.

Рішення сільської, селищної, міської ради або відповідного органу виконавчої влади про зміну цільового призначення земельної ділянки є підставою для оформлення власнику державного акта на право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням.

 Сергій Форест

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі