Влада

Житомирські юристи з’ясовують, що таке Народна рада: депутатська група чи альтернативний орган влади

25 січня 2014, 16:53

25 січня у Житомирі відбулось перше засідання Народної ради, за створення якої напередодні проголосувала більшість депутатського корпуси Житомирської міської ради.

Юрист Олексій Ясюнецький, який за рішенням новоствореного орану увійшов до складу організаційного комітету, спробував надати правову оцінку Народній раді.

«Передусім треба визначитися, що є Народна рада. Якщо це депутатська група у міській раді, яка має назву «Народна рада», тоді у неї є повноваження і вона має діяти відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад». Якщо Народна рада не є депутатською групою у міській раді, а є альтернативним органом влади, злочинної влади, тоді ми маємо розуміти, що жодним законом України не передбачено створення альтернативних органів влади. Разом з тим, відповідно до ст.5 Конституції України єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює свою владу через органи державної влади, органи місцевого самоврядування та безпосередньо. Так записано в основному законі України – в Конституції, і якщо чинні нормативні акти не передбачають процедуру здійснення народовладдя у спосіб створення органів альтернативної влади, це не значить, що ми – громадяни позбавлені такого права», - розповів Олексій Ясюнецький.

Юрист запропонував, щоб Народна рада набула легітимності, перш за все, необхідно визначитися, чи це депутатська група, чи це альтернативний орган влади.

«Якщо депутатська група – питань немає, є нормативні акти, які регулюють її роботу. Якщо це альтернативний орган влади – тоді треба визначитися з повноваженнями цього органу, з адміністративною одиницею, на яку розповсюджуються ці повноваження, з відповідальністю, з процедурою. Тобто є низка моментів, які необхідно грамотно, юридично опрацювати і чітко визначити, хто увійде до цієї ради. Я вважаю, якщо мова йде про створення альтернативного органу влади, то в Народній раді повинні бути не лише депутати», - зазначив Олексій Ясюнецький на засіданні Народної ради.

Після цього в засіданні оголосили перерву, під час якої оргкомітет та юристи змогли б визначитися з правової точки зору, що таке Народна рада. Однак після 20-хвилинної перерви депутат облради Сергій Сухомлин повідомив, що за цей час юристи не змогли надати оцінку правового статусу Народної ради.

«Усі рішення, які приймає Народна рада, повинні бути легітимні. До понеділка будуть відпрацьовані правові інструменти для того, щоб залучити до цього органу громадськість. В якому це буде вигляді – юристи скажуть у понеділок, 27 січня», - повідомив Сергій Сухомлин і запропонував до розгляду три питання порядку денного, які, за його словами, необхідно розглянути негайно.

Нагадаємо, 25 січня на першому засіданні Народної ради був обраний головуючий, секретарі, лічильна комісія та організаційний комітет, а також розглянуті три питання порядку денного. Наступне засідання Народної ради заплановане на понеділок, 27 січня. Початок засідання о 12.00.

Як повідомляв Житомир.info, мітингувальники впевнені, що 24 січня у Житомирі створили Народну раду, а міська влада повідомила, що створили депутатську групу.

Житомир.info

Матеріали по темі