Представники Громадської ради при Державній екологічній інспекції у Житомирській області стверджують, що керівництво інспекції безпідставно припинило їхні повноваження, обізвавши у ЗМІ «екологічними шахраями».
Про це у редакції Житомир.info розповів голова Громадської ради при Держекоінспекції в області Євгеній Мерімський.
На підтвердження своїх слів очільник Громадської ради продемонстрував лист прокуратури Житомирської області від 26 серпня 2014 року, підписаний першим заступником прокурора області Миколою Шахраєм, у якому йдеться:
«Прокуратурою області розглянуто ваше звернення щодо перешкоджання посадовими особами Державної екологічної інспекції у Житомирській області (далі – Інспекція) діяльності Громадської ради та інших питань.
Встановлено, що начальником Інспекції через засоби масової інформації повідомлено громадськість про відкликання підпису щодо «Погодження» Положення про Громадську раду при Державній екологічній інспекції у Житомирській області, припинення з 01.08.2014 р. діяльності Громадської ради як такої, що не погоджена з Інспекцією, та утворення ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради.
Водночас, такі дії начальника Інспекції суперечать вимогам Конституції України, постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 р. №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» та Положення про громадську раду, схваленому на засідання Громадської ради та погодженому начальником Інспекції.
У зв’язку з наведеним, за результатами перевірки прокуратурою області начальнику інспекції винесено подання про усунення виявлених порушень закону, яке на даний час перебуває на розгляді».

Далі у листі йдеться про перевірку стану додержання посадовими особами інспекції вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища при здійсненні у 2013-2014 роках перевірок суб’єктів господарювання області.
Як повідомляв Житомир.info, 2 вересня Державна екологічна інспекція в Житомирській області попередила громадськість про так званих "екологічних шахраїв" - представників Громадської ради при самій же інспекції, які, як стверджується у надісланому матеріалі, здійснюють незаконні перевірки підприємств та установ. Крім того, інспекція заявила про недійсність з 1 вересня посвідчень 11 громадських інспекторів, у тому числі посвідчення голови Громадської ради при Держекоінспекції Євгенія Мерімського.
Згідно з типовим Положенням про Громадську раду при Державній екологічній інспекції, Громадська рада є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю Державної екологічної інспекції, (…) врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (…) та здійсненні державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища (…).
Станом на 5 вересня 2014 року на офіційному сайті Державної екологічної інспекції у Житомирській області відсутня будь-яка інформація у розділі «Громадська рада»:




















