ДОПОМОГА

У квітні в Житомирі проведуть дні відкритих дверей для хворих на атопічний дерматит

1 квітня 2015, 14:31

В  рамках «Українських днів атопічного дерматиту» на базі Житомирського обласного шкірно-венерологічного диспансеру впродовж квітня 2015 року будуть проводитись дні відкритих дверей для жителів міста та області хворих на атопічний дерматит.

Про це Житомир.info повідомив прес-центр департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації.

Крім цього, заклад започатковує проведення занять у Школі подолання атопічного дерматиту для батьків, чиї діти страждають на цю недугу. Заняття у Школі, яка діятиме щочетверга з 11-00 до 13-00 години за адресою: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 80, буде проводити обласний позаштатний дитячий дерматолог Ксенія Олександрівна Місюрова (тел.(0412) 43-19-76).

За її словами, проблема атопічного дерматиту є дуже важливою, адже близько 20% населення України страждає від цієї недуги. В практиці дитячого лікаря-дерматолога кожний третій пацієнт хворіє на атопічний дерматит.

«Протягом минулого року в області на атопічний дерматит захворіло 2559 осіб, із них 504 дорослих, 130 підлітків та 1925 дітей. А відтак відкриття такої Школи є для жителів області є надзвичайно актуальною. Саме тут батьки маленьких пацієнтів зможуть отримати рекомендації, що дозволять зменшити прояви хвороби. Насамперед йдеться про дотримання гіпоалергенної дієти, правильний догляд за шкірою, захист  від алергенів, подолання стресу тощо. Крім того, кожному пацієнту буде розроблено індивідуальну програму лікування атопічного дерматиту та контролю за станом шкіри, - зазначила Ксенія Місюрова,

Обласний позаштатний дитячий дерматолог  також висловила сподівання на  те, що аналогічні Школи подолання атопічного дерматиту почнуть діяти в усіх районах області.

Для довідки:

Атопічний дерматит – хронічне алергічне захворювання, яке розвивається у осіб з генетичною схильністю до атопії (алергії), має рецидивуючий перебіг, вікові особливості клінічних проявів та характеризуються підвищенням загального IgE в сироватці крові. Перші прояви хвороби з’являються у дітей в 6 міс. – 60 % , до 1 року – 75 %, до 7 років – 80-90%.

Типовими клінічними проявами атопічного дерматиту є почервоніння, лущення, сухість та нестерпний свербіж шкіри.

Прояви атопічного дерматиту :

свербіж шкіри;

у дітей раннього віку – шкірні висипки, які локалізуються на обличчі та розгинальних поверхнях кінцівок;

у дітей старшого віку – висип локалізується на згинальних поверхнях кінцівок;

у дорослих характерним є поширене ураження шкіри обличчя, шиї, верхньої частини тулуба, верхніх кінцівок. Всі висипи супроводжуються нестерпним свербежем;

хронічний рецидивуючий перебіг;

алергія в минулому.

Як повідомляв Житомир.info, з 2 по 9 березня в Житомирській області відбувся Тиждень боротьби з глаукомою.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі