Влада

Начальник УСБУ в Житомирській області про рік на посаді: Це рік жорсткого реагування на будь-які прояви сепаратизму та екстремізму

13 October 2015, 12:45

Начальник Управління Служби безпеки України в Житомирській області полковник Володимир Пахнюк головним своїм завданням бачить викорінення корупції та виявлення корупціонерів, а також присікання проявів сепаратизму та екстремізму.

Про це йдеться у зверненні Володимира Пахнюка до громадян, приуроченому його року на посаді, розповсюдженому прес-групою СБУ.

«Хочу звітувати за рік, що минув відтоді, як Президент України своїм Указом призначив мене на посаду начальника Управління СБУ в Житомирській області. Насамперед, це рік безкомпромісної війни з нашим спільним ворогом «номер один» на даний час – корупціонерами незалежно від місця їх роботи чи служби, партійної належності чи рівня посад. Це рік негайного і жорсткого реагування на будь-які прояви сепаратизму, екстремізму, заклики до порушення територіальної цілісності України. Сьогодні правоохоронні структури регіону працюють у чіткій робочій взаємодії. Ми відчуваємо реальну підтримку у забезпеченні законності та правопорядку на Житомирщині з боку органів виконавчої влади й місцевого самоврядування – як обласного, так і районного рівнів. Відбувається постійний конструктивний діалог, ухвалюються дієві рішення», - йдеться у документі.

Володимир Пахнюк

Найбільш корумпованою на Житомирщині залишається сфера регулювання земельних відносин, пов’язана із набуттям права власності чи отриманням в користування земельних ділянок, - відзначає посадовець. Про це свідчить і рівень посад затриманих СБУ корупціонерів.

«Так, Управлінням заблоковано корупційну схему одержання хабарів за сприяння у отриманні в оренду земельних ділянок для ведення фермерського господарства, яку запровадили керівники державної адміністрації та районної ради Малинського району. Чиновників затримали під час одержання 40 тис. гривень хабара від місцевого фермера. Схеми незаконного збагачення ліквідовано й у низці територіальних структур Головного управління Держземагенства у Житомирській області. Зокрема, за матеріалами УСБУ розпочато два кримінальні провадження, в рамках яких документуються неправомірні дії посадових осіб під час виділення земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території Коростенського району та при проведенні державної експертизи землевпорядної документації. Спільно з прокуратурою Житомирської області викрито протиправну діяльність голови земельної комісії Новогуйвинської селищної ради і депутата цієї ж ради - члена земельної комісії, які вимагали гроші від мешканців регіону за дозволи на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Співробітники Управління затримали їх при одержанні 80 тис. гривень неправомірної вигоди. Суд першої інстанції визнав хабарників винними у вчиненні злочину та засудив до 8,5 і 8 років позбавлення волі, відповідно, із конфіскацією майна», - йдеться у повідомленні.

Викрито низку корупційних схем у правоохоронних і контролюючих органах. Зокрема, співробітники Управління припинили протиправну діяльність двох головних державних ревізорів ГУ Міндоходів під час одержання ними 25 тис. гривень «відкупного» від суб’єктів господарювання за стократне зменшення штрафних санкцій за виявлені порушення податкового законодавства – від 500 до 5 тис. гривень. Вироком суду одного з правопорушників визнано винним, його позбавлено рангу державного службовця, заборонено обіймати посади на державній службі. Кримінальне провадження стосовно його поплічника розглядається судом.

СБУ повідомляє, що спільно з прокуратурою та внутрішньою безпекою ГУ ДФС викрито і припинено корупційну діяльність старшого ревізора Новоград-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції, який сприяв спадкоємцям в ухиленні від сплати податку за прийняте у спадщину майно за половину цієї суми.

Спільно з Військовою прокуратурою у Житомирі та Бердичеві припинено злочинну діяльність двох груп осіб, які за гроші сприяли військовозобов’язаним в ухилянні від мобілізації. Так, корупційний механізм ухилення від мобілізації запровадили капітан Житомирського обласного військового комісаріату та троє його спільників. Посередники пропонували призовникам за 1,5-2 тис. доларів США «зняти» їх з військового обліку, а  співробітник військкомату власноручно виготовляв дублікат послужної картки. Імітуючи видалення документу з картотеки, шахраї отримували за фальшивку гроші. Усіх їх було затримано «на гарячому».

Спільно з міліцією, прокуратурою та підрозділом внутрішньої безпеки ДПтС України викрито корупційну вертикаль, створену посадовцями Житомирської установи виконання покарань, які за гроші постачали засудженим наркотики, влаштовували на режимній території побачення з жінками. За це службові особи отримували від 5 тис. гривень незаконної винагороди, - йдеться у повідомленні.

«Упродовж року Управлінням викрито сім схем систематичного вимагання неправомірної вигоди, які діяли у контролюючих держустановах – обласних Управліннях охорони, використання і відтворення біоресурсів та регулювання рибальства і Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державних екологічній, фітосанітарній і архітектурно-будівельній інспекціях. Викрито ряд корупційних механізмів заниження вартості експорту необробленої лісопродукції у державних лісових господарствах регіону. Експорт деревини за заниженою ціною призвів до заподіяння державі збитків у розмірі понад 2,5 млн. гривень. Оголосивши бій кримінально-караній корупції, ми чітко усвідомлюємо свою відповідальність за виконання завдань, які поставлені перед органами державної безпеки Президентом України, готові до їх ефективного вирішення», - зазначається у зверненні.

Володимир Пахнюк нагадує номер цілодобового «телефону довіри» Управління – (0412) 47-21-52, електронна скринька УСБУ - usbu_zhr@ssu.gov.ua.

Як повідомляв Житомир.info,Указом Президента України полковник Володимир Пахнюк призначений на посаду начальника Управління СБУ в Житомирській області13 жовтня 2014 року.

Фото прес-групи УСБУ

Житомир.info 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі