ДОПОМОГА

Житомирянам на замітку: неякісні ялинкові прикраси можуть викликати хвороби дихальних шляхів та алергію

21 грудня 2016, 12:12

 Неякісні ялинкові прикраси можуть викликати хвороби дихальних шляхів і призвести до алергії.

Про це Житомир.info розповіла лікар з гігієни дітей та підлітків Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Олександра Сокур.

«Перед Новим роком прилавки магазинів та вуличні лотки переповнені новорічними прикрасами. Але мало хто знає, що всі ці речі можуть бути небезпечними для здоров’я дитини. Разом з ними в оселю може потрапити велика кількість токсичних речовин, серед яких найнебезпечнішими є важкі  метали, формальдегід, феноли тощо. У першу чергу, це стосується дешевої продукції китайського виробництва, яка заполонила ринки України», - розповідає лікар.

Щоб убезпечити дітей від шкідливих іграшок, перевагу краще віддавати вітчизняним виробниками, із маркуванням державного стандарту. Хімічний склад ялинкових прикрас не можливо визначити «на око», проте варто знати декілька ознак, які свідчать про перевищення гранично допустимих рівнів шкідливих речовин.

«Під час купівлі іграшки рукою або серветкою потріть ялинкову прикрасу – якщо на шкірі руки або серветці будуть залишки фарби, а на іграшці фарба стерлась, краще відмовтесь від неї, так як це є ознакою того, що виріб був покритий неякісними фарбами. Така фарба не тільки недовговічна, але й може містити у своєму складі свинець, ртуть, кадмій, миш’як, барій, які негативно впливають на центральну нервову систему, викликають хвороби дихальних шляхів і можуть призвести до алергії. Крім того, якщо ви відчуєте різкий «хімічний» запах, то це значить, що в даному виробі має місце перевищення гранично допустимих рівнів формальдегіду, що може стати причиною отруєння», - радить фахівець.

Також у виробництві ялинкових прикрас, активно використовується ще одна отруйна речовина – фенол, яку активно застосовують китайські фабрики. Слід відмітити, що запаху фенол не має, тому, щоб не ризикувати, попросіть надати вам документи про якість та безпеку товарів та ретельно ознайомтесь з ними.

Слід знати, що згідно з державними санітарними правилами і нормами безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей (ДСанПіН 5.5.6.012-98), відповідальність за обов’язкове дотримання встановлених вимог, нормативів і регламентів покладається на керівника установ, підприємств і організацій незалежно від форм власності, суб’єктів підприємницької діяльності, фізичних та юридичних осіб, що займаються виготовленням та реалізацією іграшок вітчизняного та іноземного виробництва.

Якщо у вас є сумніви щодо якості придбаних ялинкових прикрас, ялинок, мішури, масок, карнавальних костюмів, ви можете звернутись в Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України для проведення лабораторних досліджень, - каже лікар. У разі незадовільних результатів лікарі нададуть кваліфіковані консультації.

Нагадаємо, придбані на екологічно забрудненій території ялинки та деревця зі штучної хвої теж можуть нести загрозу здоров’ю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі