Влада

До уваги житомирських мисливців: в Україні на 25 років встановили заборону на полювання лося

6 February 2017, 13:17

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак 3 лютого підписав наказ №41 «Про заборону полювання на лося».

Про це 6 лютого повідомляє прес-служба Мінекології.

«Документом встановлюється заборона полювання на лося європейського (Alces alces) на всій території України строком на 25 років. Водночас Державна екологічна інспекція України отримала доручення забезпечити державний контроль за дотриманням режиму цієї заборони», - йдеться у повідомленні.

Документом також передбачено розробку програми відтворення популяції лося європейського (Alces alces) в Україні та забезпечення проведення необхідних досліджень і моніторингу стану його популяції за участю науковців.

«З мораторієм на відстріл цих тварин Україна запізнилася на кілька десятиліть. Зараз за різними підрахунками популяція лосів в Україні нараховує від 2 тис особин до 6 тис. Тоді як в Білорусі і Польщі близько 30 тис. До речі, Польщу теж свого часу спіткала подібна історія з масовим відстрілом цих тварин. З 2001 року там запроваджено мораторій і популяція лося за цей час зросла у кілька разів», - прокоментував підписаний наказ Остап Семерак.

Він зазначив, що наказ було розроблено з урахуванням норм вітчизняного природоохоронного законодавства. Крім того, документ базується на висновках Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена Національної академії наук України.

«Насправді висновки науковців про стан популяції лося – критичні і лише офіційно підтверджують, що тварина в Україні опинилася на межі зникнення. Окремо хотів би подякувати екологічній спільноті за активну позицію та наполегливість у цій історії», - резюмував Остап Семерак.

Він висловив сподівання, що ухвалення проекту акта сприятиме збереженню популяції лося європейського (Alces alces) і поступовому зростанню його чисельності на території України та посилить державний нагляд (контроль) у сфері охорони, раціонального використання та відтворення тваринного світу за охороною цього виду в дикій природі.

Нагадаємо, в листопаді 2012 року в лісах Житомирської області дозволялося добути понад 700 козуль, більше 1000 кабанів, 40 лосів та майже 50 бобрів.

Як повідомляв Житомир.info, за результатами останнього обліку, що здійснювався на початку 2014 року, в мисливських угіддях Житомирської області нараховувалося близько 2,1 тис. голів лося.

Діаграма з сайту ЖОУЛМГ

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі