Влада

У міськраді розповіли, чи є серед житомирян колишні військовополонені, які мають шанс отримати 2500 євро від уряду Німеччини

28 February 2017, 12:29

Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні вербальною нотою поінформувало Міністерство закордонних справ України про виплати грошової допомоги військовослужбовцям радянських збройних сил, які перебували у полоні у роки Другої світової війни.

Текст документу (його неофіційний переклад) оприлюднений на офіційному сайті Житомирської міськради.

«Вербальна нота № 16/ 2017, Київ, 25 січня 2017 року

Посольство Федеративної Республіки Німеччина засвідчує свою повагу Міністерству закордонних справ України і має честь повідомити про таке:

Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди. Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2 500 євро.

На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року».

На Інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (BADV) розміщено формуляр заяви німецькою, англійською і російською мовами та подальша інформація. Письмові заяви приймають закордонні представництва Німеччини по всьому світу. Термін подання заяв завершується 30 вересня 2017 року.

У коментарі Житомир.info директор департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської міськради Вікторія Краснопір повідомила, що міськрада не має реєстрів колишніх військовополонених.

«Департамент праці і соцзахисту не веде реєстр військовополонених. Ми здійснюємо покладені на нас законодавством функції як виконавчий орган місцевого самоврядування.  Ми отримали цю інформацію і розмістили, щоб відгукнулися родичі чи організації, які опікуються людьми цієї категорії», - каже Вікторія Краснопір.

Керівник департаменту звертає увагу на те, що дане оголошення не стосується людей, які потрапили в німецький полон і працювали в Німеччині під час війни, наприклад, підпільників чи партизанів. Мова йде саме про військових полонених, тобто, військовослужбовців, узятих в полон в Німеччину.

«Ці кошти реально виплачують, але саме цій категорії людей. Або безпосередньо цим людям, або їх офіційним представникам, а не спадкоємцям – дітям чи внукам», - зауважує Вікторія Краснопір. 

Як повідомляв Житомир.info, на околиці Житомира в 1941 році німецькі окупанти створили табір радянських військовополонених «Stalag 358». У 2014 році на місці вбивства 65 тисяч військовополонених у Житомирі встановили пам'ятну дошку.

 Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі