Події

Житомирянка «подарувала» незнайомцю iPhone 6S, а жителька райцентру продала чуже житло за папірці

12 May 2017, 13:12

Близько десятка шахрайств зареєстрували поліцейські минулої доби за зверненнями жителів Житомирської області. Більшість з них пов’язані із розголошенням конфіденційних відомостей з банківських карток або сумнівних маніпуляцій під час продажу-купівлі товарів. Тривають розслідування обставин.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції.

«У Новограді-Волинському 82-річна жінка, продаючи житло знайомої, яка знаходиться за кордоном, уклала угоду з 38-річним шахраєм, який розрахувався з нею несправжніми купюрами. Понад 12 тисяч доларів США виявилось сувенірними та мали напис «Не є платіжним засобом», який літня жінка не помітила під час оформлення відповідного договору», - йдеться у повідомленні.

Відтак усі обставини нині з’ясовуються у рамках кримінального провадження.

«36-річна житомирянка, розмістивши оголошення про продаж iPhone 6S на відомому інтернет-ресурсі, залишилась і без вартісного гаджету, і без грошей. Потенційний покупець пообіцяв безготівковий розрахунок. Коли жінка отримала смс-повідомлення про надходження коштів на її банківську карту, спокійно віддала телефон незнайомці у кафе, де була призначена зустріч. І лише згодом власниця телефону з’ясувала, що смс було рейковим», - розповідають у поліції.

Житель м. Малина намагався придбати через той же ресурс гумовий човен та морозильну камеру. Натомість перерахував понад 5 тисяч гривень невідомому, який відразу після цього перестав відповідати на телефонні дзвінки.

«Ще двоє жителів обласного центру повідомили псевдо працівникам служби безпеки банку реквізити своїх карток і у результаті втратили близько 38 тисяч гривень, що були зняті з їх рахунків. У 83-річного житомирянина з картки зникло 26 тисяч гривень просто під час її обміну у банку. Літній чоловік 12 травня звернувся до поліції із відповідною заявою. За кожним із цих фактів розпочато кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України», - повідомили у прес-службі ГУНП у Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці квітня 2017 року кіберполіція викрила жительку Малина, яка на Інтернет-аукціонах давала оголошення про продаж товарів і просила повну передплату.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі