Суспільство

Народних умільців з Житомирської області хочуть навчити продавати свої вироби на міжнародному ринку

11 January 2018, 09:47

Щоб навчити народний умільців азам самопрезентації, дати інструменти взаємодії із всесвітніми платформами, які торгують крафт-виробами, а також створити майданчики-майстерні для обміну досвідом та навчання ремеслам, в Україні розпочинає роботу спільний з Білоруссю транскордонний проект, який реалізує ГО «Український Центр Інтелектуального Розвитку» спільно з низкою партнерів. Він відбувається у рамках реалізації програми територіального співробітництва країн Східного партнерства. З європейського боку адмініструватиме програму GIZ, організація, яка сконцентрувала свою увагу на розвитку спроможностей громад.

Про це Житомир.info повідомили організатори проекту.

«В Україні ринок творчих професій вкрай неоднорідний. Наприклад інформаційні технології (ІТ) стрімко розвиваються, однак працюють в основному на зовнішній ринок. А от мистецький сектор багато в чому потребує підтримки, передусім, з виходом на міжнародний рівень. Тому що в країні є багато достойних уваги митців та майстрів, однак відомі у світі одиниці з них. Схожа ситуація і в крафт-секторі, тобто з виробами ручної роботи. Порахувати кількість авторів та систематизувати їхні вироби за стилями – завдання не з простих. Хоча б тому, що наповнення інтернет-ресурсів, які створені саме як майданчики для продажу таких виробів онлайн, не відображає реальної картини. Багато майстрів торгують своїм крамом на тематичних ярмарках, в середовищі, що формується на базі друзів та знайомих, віддаючи їх в місцеві сувенірні крамниці, через власні групи в соцмережах тощо. Діють такі люди переважно інтуїтивно, маючи велику частку реклами у вигляді «сарафанного радіо». Для багатьох справжнім подвигом є просування власної продукції, особливо на початку: вони бояться критики, не знають, як нарощувати базу відвідувачів сторінки, як встановити належну ціну і зацікавити потенційних покупців», - йдеться у повідомленні.

Йдеться про створення навчальних хабів, на базі яких всі охочі зможуть вчитися і переймати досвід в майстрів, які займаються традиційними для регіону ремеслами. Також координатори проекту у Чернігівській, Рівненській, Житомирській, Київській областях та допоможуть народним умільцям та їх учням вийти на міжнародний ринок і продавати свої вироби, скажімо, на сервісі Amazon і напрацювати клієнтську базу по всьому світу. Тим самим вони ніби втілюють тезу «мисли глобально, дій локально». Про те, що у вітчизняного «хендмейду» є мабутнє і перспективи свідчить перелік товарів, які можна придбати на тому ж Amazon.

«Поліський регіон, який і є в центрі уваги проекту, має свої унікальні традиції різбярства, ковальства, каменярства, бондарства, тут є своя специфіка ткацтва, вишивки, шкіряних речей та плетіння. Зважаючи на неповторність візерунків та технологій, вироби українських майстрів мають всі шанси зайняти нову, поки ще майже порожню нішу на світовому ринку. В перспективі напрацьований досвід взаємодій на базі творчих хабів, які будуть створені в рамках проекту, може стати прикладом для інших регіонів. Власне, таку стратегічну мету і переслідуємо ми як ініціатори – дати поштовх для системних змін у підході до питань самозайнятості і розвитку креативної індустрії в цілому», - переконаний Антон Плаксун, експерт з регіонального розвитку, голова ГО «УЦГІ «Світло».

Органзіатори зацікавлені в тому, щоб до них зверталися охочі вчитися ремеслам, але також і ті, хто може передавати свої навички і знання чи спілкується з майстрами давніх промислів. Бажаючі стати учасниками проекту можуть звертатися на адресу ucidngo.craft@gmail.com

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: проект народні ремесла  
Матеріали по темі