Влада

Революція у сфері автобусних перевезень: конкурси на обласні маршрути, доступність транспорту та нові автостанції

7 лютого 2018, 15:20

7 лютого 2018 року Кабмін затвердив постанови «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» та «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», які фактично дають старт реформі ринку автобусних перевезень.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«Це не політ у космос, за яким вчора спостерігали з захватом, але це справжня революція у сфері автобусних перевезень! Прозора і чесна конкуренція приведе до того, що мільйони людей в Україні будуть користуватися не морально і фізично зношеними маршрутками, часто нелегально переробленими з вантажних мікроавтобусів, а сучасними, комфортними, безпечними автобусами. Підготовку цієї реформи ми розпочали у 2016. Це були довгі два роки нервів, блокувань і протидії, боротьби, але воно того вартує», - написав Володимир Омелян.

За словами міністра, в несені зміни дадуть змогу поміняти ситуацію на ринку регулярних автобусних перевезень всією територією країни вже в найближчій перспективі.

«Ці зміни стосуються Порядку проведення конкурсу на регулярних автобусних маршрутах та Правил надання послуг на автомобільному транспорті. Вперше за останні 10 років ми відходимо від застарілих рудиментів та впроваджуємо норми, які в першу чергу спрямовані на покращення безпеки та якості перевезень, а також створення належних умов для людей з інвалідністю», - зазначає міністр.

Практичні зміни полягають в наступному:

• запровадження конкурсу на міжобласні автобусні маршрути за заявницьким принципом;

• запровадження вимог щодо обов’язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю у кількості 35% до кінця 2019, а з 2020 року - 50%;

• перевага на конкурсі надаватиметься перевізнику який пропонує низькопідлогові автобуси, електробуси, автобуси з більшою категорією екологічності (Євро 3-Євро 6);

• перевізнику який працював на маршруті без порушень надається право продовжити дозвіл ще на 5 років за умови інвестування в оновлення автопарку;

• спрощення процедури проведення конкурсу на внутрішньообласні, приміські, міські автобусні маршрути за рахунок зменшення кількості документів, які подаються на участь у конкурсі та поступовий перехід на електронну систему подачі документів.

• спрощення процедури відкриття нових автостанцій та врегулювання давно існуючої проблеми взаємовідносин перевізників та автостанцій.

«Це перший етап реформування галузі автомобільних пасажирських перевезень. На черзі зміни, які дадуть можливість адаптувати маршрутну мережу та мережу автостанцій до потреб громадян та створити загальнодоступний реєстр маршрутної мережі автобусних сполучень по всій Україні», - наголосив Володимир Омелян.

Як повідомляв Житомир.info, здорожчання проїзду у приміських та міжміських автобусах Житомирської області у січні 2018 року збурило значну кількість людей. Житомир.info вирішив зробити інфографіку та показати населенню, хто з перевізників Житомирської області найбільше підвищував вартість проїзду та скільки треба платити зараз.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Омелян міністр транспорт автостанція маршрут  
Матеріали по темі