Суспільство

Лабораторний центр показав результати обстеження їжі і води в школах та садочках Житомирської області

21 June 2018, 10:17

ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» провів обстеження якості харчування та водозабезпечення дітей в навчально-виховних закладах області і виявив відхилення.

Про це йдеться у повідомленні на сайті лабораторного центру.

«З метою визначення якості харчування дітей організованих колективів, фахівцями відділів та відділень ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» за пройдений період 2018 року здійснено 455 моніторингових обстежень дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, під час яких досліджено 767 зразків готових страв на визначення калорійності, з них 57 (7,4%) не відповідали нормам (виділено редакцією). Найбільша кількість недовкладень харчових інгредієнтів у готові страви зареєстрована в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Житомирського району, що складає 26,6%, а саме: в ДНЗ с. Сінгури в суп овочевий було не додано 29% продуктів, в гуляш – 25%, в компот – 33%; в школі с. Луки – в суп вермишелевий недодано 38% продуктів, в кашу гречану із смаженою рибою – 31%; в школі с. Вертокиївка в борщ недодано 22% продуктів, в чай – 18%», - інформують в лабораторному центрі.

Крім того, було досліджено 478 проб кулінарних виробів на якість термічної обробки та 632 зразки овочів на вміст нітратів, відхилень від норми не виявлено.

На мікробне забруднення досліджувалось 918 зразків страв, 54 (6%) не відповідали нормативним показникам, значна кількість відхилень має місце в ДНЗ та школах Олевського та Ємільчинського районів, а саме: бактерії групи кишкової палички були висіяні в салаті із буряка в ДНЗ с.Варварівка, в салаті із моркви в ДНЗ с. Зубковичі, в капусті тушкованій на харчоблоці в школі смт.Бучмани, в салаті із буряка на харчоблоці с. Покровське (Олевський район), в картопляному пюре на харчоблоці в школі смт Рихальськ, в каші гречаній і гуляші в школі с. Андрійовичі, рибі тушкованій в школі с. Б.Рудня (Ємільчинський район) тощо.

З початку року відібрано і досліджено 9156 гігієнічних змивів на наявність умовно-патогенної мікрофлори, у 252 (2,7%) висіяна кишкова паличка із чистого посуду, кухонного інвентарю, технологічного обладнання, рук та спеціального одягу кухарів, що свідчить про незадовільне санітарно-гігієнічне утримання харчоблоків особливо у закладах Овруцького та Ємільчинського районів. Також було досліджено 1583 гігієнічні змиви на наявність ієрсиніозу, відхилень не виявлено.

В цьому році фахівці обласного лабораторного центру відібрали і дослідили 1289 зразків питної води на відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», із них 1064 (82,5%) досліджені проби не відповідали санітарним вимогам за рахунок перевищення вмісту нітратів, заліза та за бактеріологічними показниками.

Найбільша кількість відібраних зразків питної води не відповідали санітарним вимогам за фізико-хімічними показниками в закладах Ружинського та Попільнянського районів – по 100%, Андрушівського району – 83%, Бердичівського та Черняхівського районів – по 66%, Радомишльського району – 60%, Романівського району – 57% тощо.

За мікробіологічними показниками найбільша кількість проб води, у яких виявлені відхилення, зареєстрована у Ємільчинському районі (50%), Олевському районі (45%) та низці інших. Вживання такої води є не тільки шкідливим для дитячого організму, а навіть небезпечним.

Щодо виявлених негативних результатів досліджень фахівці підрозділів обласного лабораторного центру надіслали 138 повідомлень керівникам закладів, 60 – територіальним громадам, 62 – керівникам районів та територіальним підрозділам Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, батьки дошкільнят, котрі відвідують ДНЗ № 17 на Старому бульварі в Житомирі, скаржилися, що їхні діти в садочку недоїдають.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ДНЗ школа харчування лабораторний центр  
Матеріали по темі