Культура

У Житомирі за грантові кошти проведуть Міжнародну хореографічну асамблею, присвячену 60-річчю балету «Лісова пісня»

14 серпня 2018, 10:44

З 2 до 5 листопада 2018 Житомирщина буде зустрічати учасників Міжнародної хореографічної асамблеї ім. Н. Скорульської, які не просто будуть насолоджуватися виступами один одного, але й братимуть участь одразу в кількох конкурсах.

Про це 14 серпня повідомила прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації.

«Таку потужну танцювальну події організовує Громадська організація «Центр хореографічного мистецтва імені Наталії Скорульської», яка вже другий рік поспіль отримує фінансову підтримку в рамках гранту від Житомирської ОДА. Цього року Асамблея буде присвячена 60-річчю створення балету «Лісова пісня» М. Скорульського», - інформує ОДА.

Зі слів керівниці проекту Інни Бурдейної, цього року буде впроваджено ще одну відзнаку із грошовою винагородою, а саме – кубок від Катерини Кухар та Олександра Стоянова.

«Кожного року ми намагаємось здивувати учасників Асамблеї. У 2018-му відбудеться перший фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва, в якому візьмуть участь колективи та сольні виконавці з класичного, модерного та фольклорного танців. До того ж, буде впроваджено ще одну відзнаку із грошовою винагородою, а саме – кубок від Катерини Кухар та Олександра Стоянова», - розповіла Інна Бурдейна.

Учасники конкурсу будуть поділенні на п’ять вікових категорій, серед яких буде наймолодша дитяча (до 7 років), для якої готується окрема конкурсна програма. Вже традиційно відбудуться: диско-бал знайомство, пройдуть майстер-класи, виступи гостей, перфоманси від учасників. Всі дні буде діяти виставка особистих речей і фото сім’ї Скорульських.

«Завершувати Асамблею буде благодійна сучасна балетна вистава у виконанні малої трупи Національного академічного театру опери та балету України. Кошти від вистави будуть направлені на лікування онкохворих дітей області», - зазначила Інна Бурдейна.

Загалом очікується, що Асамблею відвідає близько 4 тисяч учасників та гостей не лише з України, але й із Польщі, Німеччини, Грузії, Болгарії, Білорусії.

Нагадаємо, 4 листопада 2017 року в Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера відбулось відкриття ІІІ Міжнародної Хореографічної Асамблеї імені Наталії Скорульської. Голової журі була прима-балерина Національної Опери України, Заслужена артистка України, Лауреат міжнародних конкурсів Катерина Кухар, яка виступала разом з артистом Національної Опери України Олександром Стояновим. На святодо Житомира завітали представники чотирьох країн - Болгарії, Грузії, Польщі, Білорусі, та семи областей України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: хореографічна асамблея Скорульська  
Матеріали по темі