Влада

У Житомирській області хочуть утворити два заказники, де є рослини, занесені до Бернської конвенції та Червоної книги

31 серпня 2018, 13:39

У Новоград-Волинському районі Житомирської області планують утворити два природно-заповідних заказники.

Проект рішення 18-ої сесії Житомирської обласної ради «Про утворення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення» був опублікований на сайті облради 31 серпня.

«Обласна рада вирішила утворити гідрологічний заказник місцевого значення "Дідовицький" та ландшафтний заказник місцевого значення "Ліптов"», - йдеться у проекті рішення.

У додатку до проекту рішення зазначено, що ботанічний заказник місцевого значення «Дідовицький» буде утворений на території Новоград-Волинського лісництва (ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК») та займатиме площу 8,5 га.

«Територія заказника представляє собою окреме болотне урочище, яке знаходиться у замкнутій безстічній улоговині серед відкритих ландшафтів. Рослинність заказника представлена ценозами очерету південного, очерету південного з осокою гостровидною, осоки побережної та щільних угруповань чагарникових верб – верби попелястої, верби вушкатої, верби козячої, верби тритичинкової. Саме цей фітоценоз занесений до Бернської конвенції і становить пріоритет охорони у заказнику. Значну цінність мають види рослин, занесених до Червоної книги України (2009), зокрема малого комонника зігнутого та пальчатокорінника м'ясо-червоного», - йдеться у короткій характеристиці заказника.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Ліптов», відповідно до додатку до проекту рішення, розкинеться на території Городницького лісництва (ДП «Новоград-Волинський лісгосп АПК») та займатиме 1,5 га.

«Територія заказника представляє собою мальовничі підвищення, які знаходяться на правому березі р. Случ, безпосередньо примикають до річки в урочищі Ліптов з виходами на поверхню кристалічних порід у вигляді скель, валунів. Відносна висота підвищень – 15-25 м. У кварталі 33, виділ 44, вони вкриті грабово-дубово-липовим лісом віком 60 років, а у кварталі 33, виділ 45 – дубово-грабовим лісом віком 40 років. Пріоритетом охорони у заказнику є мальовничий скельно-лісовий ландшафт. Також охоронятимуться види рослин, занесених до Червоної книги України (2009), зокрема коручка морозниковидна, гніздівка звичайна, любка дволиста, лілія лісова. Скелі густо вкриті папороттю - багатоніжною звичайною (регіонально-рідкісний вид). Зустрічається мідянка та жук-олень (види Червоної книги України (2009))», - йдеться у додатку до проекту рішення.

Довідково: Бернська Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі має на меті охорону дикої флори та фауни і їхніх природних середовищ існування, особливо тих видів і середовищ існування, охорона яких вимагає співробітництва декількох держав, а також сприяння такому співробітництву. Особлива увага приділяється видам, яким загрожує зникнення, та вразливим видам, включаючи мігруючі види, яким загрожує зникнення і які є вразливими.

Як повідомляв Житомир.info, 26 червня 2018 року на сайті Житомирської обласної ради був опублікований проект рішення про утворення двох заказників загальною площею 143 га – на території Ємільчинського та Коростишівського районів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: заказник проект рішення  
Матеріали по темі