Влада

Голова Житомирської облради подивився, як агроуніверситет за 1,5 млн грн «оновив» водойми в ботанічному саду

14 вересня 2018, 17:20

Голова обласної ради Володимир Ширма поїхав особисто перевірити, як Житомирський національний агроекологічний університет освоїв 1,5 мільйона гривень з обласного бюджету.

Про це 14 вересня повідомляє прес-служба облради.

«Упродовж 2017-2018 років у виші реалізовувався проект «Поліпшення технічного стану та благоустрій водойм на території Ботанічного саду Житомирського національного агроекологічного університету. Реконструкція» загальною кошторисною вартістю 1 млн 550 тис гривень. Завдяки проекти тут здійснено очистку дна трьох озер від мулу, сформовано та укріплено береги, споруджено тераси біля водойм. Біля озер проведено благоустрій території із встановленням огороджувальної сітки, альтанки, лавок та укладання доріжок тротуарною плитки загальною площею близько 400 м2., що дало можливість поліпшити естетичний стан території Ботанічного саду, створити більш сприятливі умови для проведення наукової, навчальної та просвітницької роботи серед студентів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, коледжів, гостей міста та області», - йдеться у повідомленні.

Голова обласної ради поділився враженнями після відвідин ботанічного саду.

«Наш ботанічний сад – одиніз найкращих дендропарків України та є окрасою нашого міста. Тут зібрані чималі колекції плодово-ягідних, овочевих, лікарських, технічних та декоративних рослин, серед них 15 видів, занесених до Червоної книги України. Тому необхідність реалізації саме цього об’єкту ні в кого не викликала ні краплини сумніву»,- сказав Володимир Ширма.

Довідка облради: Ботанічний сад у Житомирі було засновано у навчальних цілях та як науково-дослідну базу. Науковці проводять дослідження теоретичних та практичних аспектів акліматизації плодових, кормових та декоративних рослин. Вивчаються екологічні особливості насіннєвого та вегетативного розмноження різних видів рослин. На базі ботанічного саду студенти проходять навчальну практику. На території ботанічного саду зростає більше п'ятисот видів, форм та сортів деревних рослин і більше ніж тисяча видів трав'янистих рослин. Представлено ягідні, овочеві, технічні лікарські, декоративні, та інші види дерев. Зростають, тюльпани, магнолії та фруктові дерева. На території ботанічного саду живуть два чорних лебеді. Загальна площа ботанічного саду – 35,4 гектари.

Як повідомляв Житомир.info, в серпні 2017 року в ЖНАЕУ поінформували, що відтепер відвідати ботанічний сад житомиряни та гості міста можуть у визначені дні та час, сплативши за вхід 25 гривень.

Житомир.info

Теги: ботанічний сад Ширма ЖНАЕУ бюджет  
Матеріали по темі