Місто

На Михайлівській у Житомирі собака вкусив жінку, захисники тварин пояснили, що робити у таких випадках

26 жовтня 2018, 14:37

У Житомирі безпритульні пси напали на молоду жінку: близько 17.45 год. 25 жовтня Ірина поверталася додому з роботи. Її маршрут пролягав через пішохідну Михайлівську. Саме тут і стався інцидент.

Про це Ірина написала у Facebook.

«Сьогодні, повертаючись з роботи та прямуючи додому по Михайлівській, на мене напала зграя собак, очевидно, голодних, які погризли мені сумку і вкусили за ногу», – 25 жовтня написала жінка у соцмережі.

Спілкуючись з Житомир.info, Ірина розповіла, що до медзакладу вона не зверталася, оскільки, на щастя, рани від укусу в неї немає: запобігти травмуванню допомогли чобітки з високими халявами і штани. Слід від зубів залишився на жіночій сумочці, фото якої жінка поділилася з нашою редакцією.


У соцмережі житомиряни активно обговорюють ситуацію. Серед коментарів під дописом є детальна розповідь очевидиці події.

«Жінка просто йшла в напрямку відділення Національного банку України, а інша, неохайна, рухалась ближче до колишнього ресторану «Смоленськ», можливо, чимось підгодовувала зграю чисельністю до 10 собак (відстань між жінками в момент, коли кинувся собака, була близько 5-7 метрів). Спочатку один собака, що був найближче до постраждалої, кинувся на сумочку, а потім і решта приєдналась, правда, лише гавкали. Жінка, злякавшись, крикнула і завмерла. Собаки, ще з півхвилини погавкавши, пішли геть, а жінка, опам’ятавшись та впевнившись, що зграя повернулася до неохайної «господині», продовжила рух в напрямку вул. Б. Лятошинського. Якби на місці постраждалої в той час була дитина (а поряд музична школа № 1), без крові та травмпункту, можу запевнити, не обійшлося б, на жаль», – написала Ольга.

За коментарем стосовно ситуації Житомир.info звернувся до директора комунального підприємства «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради Олександри Мельник. Вона зазначила, що в КП не надходило звернення стосовно події, та розповіла, що робити у подібних випадках.

«Адреси, про яку йде мова, в нас у заявках не було. У таких випадках потрібно подати заявку за номером телефону (0412) 55-00-20, показати документи, які підтверджували б факт укусу, і, в ідеалі, показати, який саме собака напав на людину. Ми виїжджаємо, відловлюємо тварину», – розповіла Олександра Мельник. Вона радить житомирянам швидше реагувати на подібні випадки (тобто, одразу повідомляти про інцидент).

Також захисниця тварин наголосила, що безпритульні пси, які розгулюють Михайлівською, абсолютно нешкідливі, адже вакциновані від сказу і стерилізовані.

«Я знаю цих собак, вони абсолютно нормальні. Небезпеки не становлять. Вони там усі стерилізовані та вакциновані. За вушною кліпсою ми з’ясовуємо, коли була зроблена вакцинація. Якщо більше року тому, ми повторно вакцинуємо тварину і відпускаємо назад. Однак потрібно, щоб людина вказала на конкретну тварину. Вони ж не сидять на одному місці і не чекають. Можливо, там з’явилися нові. Але останнім часом не було звідти заявок. За нашою інформацією, на цій території всі собаки стерилізовані», – зазначила керівник КП.

24 жовтня, напередодні події, що сталася з житомирянкою Іриною, один з користувачів Facebook оприлюднив коротеньке відео з ранкової Михайлівської, на якому видно собак, що там бігають, та чути їхніх гучний гавкіт.


Нагадаємо, 3 вересня 2018 року біля житомирського ДНЗ №27 (на Київському шосе) безпритульний собака вкусив дитину. З травмами хлопчик перебував у лікарні.

Як повідомляв Житомир.info, у грудні 2017 року біля ТРЦ «Глобал UA» у Житомирі безпритульний пес вкусив жінку. Постраждала була змушена декілька днів спостерігати за собакою, переймаючись, що він хворий на сказ.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: собака пес безпритульний собака бродячий собака  
Матеріали по темі