Суспільство

У Житомирській області екологи склали 18 протоколів за збирання і продаж першоцвітів, 5 направили до суду

26 березня 2019, 12:43

Цьогоріч Державна екологічна інспекція Поліського регіону зафіксувала у Житомирській області майже два десятки фактів збирання та продажу перших весняних квітів: адмінпротоколи за порушення склали на 18 осіб.

Про це 26 березня у коментарі Житомир.info розповіли в Державній екологічній інспекції Поліського регіону.

З настанням весни рейдові групи виїжджають на ринки, а також у ліси, де масово зростають першоцвіти.

«За незаконне придбання або збут квітів складено 5 протоколів за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах). Вони передані до суду. Окрім того, за статтею 70 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Самовільне сінокосіння і пасіння худоби, самовільне збирання дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід) складено 13 протоколів на загальну суму 595 грн», – поінформували в екологічній інспекції.

До речі, незаконним є збирання і продаж не лише «червонокнижних» квітів (підсніжників, шафранів, сон-трави), а й того весняного цвіту, що не занесений до Червоної книги (приміром, пролісків).

Як повідомляв Житомир.info, ще наприкінці зими, 11 лютого 2019 року, патрульна поліція Житомирської області попередила про адміністративну відповідальність за торгівлю «червонокнижними» підсніжниками, сон-травою, шафранами та іншими квітами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: підсніжник сон-трава шафран пролісок еколог екологія  
Матеріали по темі