Культура

​У «Поліській хаті» в Коростишівському районі святкували Юрія та сіяли огірки

6 травня 2019, 09:41

4 травня у селі Городське Коростишівського району Житомирської області в рамках хліборобського фестивалю «Житичі» святкували Юрія – день, коли сіяли огірки й гарбузи та вперше виганяли худобу на пасовище.

Народне дійство відбулося в культурно-мистецькому центрі «Поліська хата», - йдеться на фейсбук-сторінці голови обласної молодіжної творчої спілки художників та мистецтвознавців, господині садиби Інни Величко.

«У цей день закопували залишки паски і крашанок, які ще лишилися з Великодня, у землю – як свого роду подарунок землі, аби вона могла дати нам гарний врожай. Цього дня було прийнято обідати на полі, тому застелялася біла скатертина, на неї ставили їжу і обрядовий хліб, і вся родина мала там пообідати. І також в цей день вперше виганяли на пасовисько худобу, співали веснянок», - розповіла Інна Величко.

Учасники обрядового дійства посіяли огірки, зіграли в народні ігри та забави від гурту "Джерельце" під керівництвом Ангеліни Нестерової, послухали виступи фолклорних колективів. У садибі також пройшла художня виставка "Під стріхою" Алли Юзепольської, майстер-класи від народних майстрів та смаколики від поварів.

Також до садиби завітав відомий житомирський художник Юрій Камишний, який нещодавно отримав відзнаку «За заслуги перед містом» ІІ ступеню.


Нагадаємо, у 2015 році хліборобський фестиваль «Житичі» в Городському пройшов уп'яте. Того ж року в «Поліській хаті» в Житомирській області діти готували страви, які під час Голодомору їли люди.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 поблизу Городського зніматимуть історично-пригодницький серіал "Словяни".

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: свято Юрія Поліська хата Інна Величко  
Матеріали по темі