Місто

Bus of heroes вирушив із Житомира до французького Лурда у паломницьку подорож

12 May 2019, 15:02

12 травня 20 ветеранів бойових дій на сході України вирушили в паломницьку подорож до Лурда. Подібні поїздки на відпочинок та оздоровлення для своїх бойових побратимів організовує учасник АТО, колишній військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Олександр Швецов. За минулий рік чоловік організував вже декілька подорожей для поранених бійців та дітей загиблих військовослужбовців.

«За ліком я вже збився, не те, щоб таких поїздок було десятки, але трохи було вже. В минулому році ми виїжджали прямо звідси до Лурда, пізніше ми їздили автобусом ветеранів в Одесу, де ми жили на березі моря, ловили рибу, куховарили, після цього ще 20 ветеранів літали на відпочинок в Єгипет, де вони побачили літо серед зими, потім 20 діток, а також їх мами відвідали Диснейленд. І от вже сьогодні, дякуючи місцевій владі, дякуючи владі області, ми маємо таку можливість, щоб 20 ветеранів поїхали до Європи і відвідали військове паломництво, яке відбудеться в Лурді, куди з’їдуться військові зі всього світу, і я хочу, щоб наші братани, які ще там не були, відчули увесь той дух. Ще хочу сказати, що то дуже святе місце. Саме в ці три дні, коли ми туди їдемо, туди з’їжджаються паломники зі всього світу. Кажуть про те, що там оздоровлюються. Там є дуже цілюща вода, вона має цілющі властивості, і люди зі всього світу приїжджають і зцілюються від своїх хвороб», – розповідає організатор поїздки Олександр Швецов.


Цьогорічну поїздку організатори присвятили Герою України Василю Мойсею, який загинув під час Революції Гідності 20 лютого 2014 року на Майдані. Олександр зізнається: подібні мандрівки – це своєрідний спосіб реабілітації для поранених побратимів.

«Для чого я це роблю? Я сам часто задаю це запитання. І кожного разу, коли я відвозив братанів кудись, а потім приїжджав, я собі казав: коротше, навіщо воно мені треба, я – все, буду якимись своїми справами займатись. Але якось із часом я зрозумів, що я кайфую від того. Я без того просто не можу. На даний момент я цим просто живу», – каже Олександр Швецов.

Загалом у подорож вирушає два десятки людей. Усі вони вперше побувають у французькому Лурді.

«Для звичайної людини подорожі і будь-які такі події – це завжди позитив. А для людей, які пережили певні потрясіння, така підтримка – це просто круто. І повторюсь ще раз: для звичайної, здорової людини подорожувати -–це круто. А для людей, які дійсно постраждали і морально, і фізично, це однозначно класно», – розповідає учасник АТО Сергій Храпко.

Провести героїв у подорож приїхав і Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. Міська влада профінансувала частину поїздки, і на думку мера Житомира, це прямий обов’язок українського суспільства – допомагати українським військовим повертатись до повноцінного життя на мирній території.

«Я хочу подякувати за підтримку депутатам міської ради. Коли Сашко звернувся із проханням допомогти героям фінансово в організації цієї поїздки, ми фактично винесли це питання позачергово на сесію, і всі одноголосно підтримали виділення коштів на цю поїздку. Це дуже важливо, хлопці приходять з війни і дуже багато із них не можуть морально знайти себе у мирному житті. І отакі хлопці, як Саша та ті, які сьогодні їдуть – це приклад того, що можна продовжувати повноцінне життя навіть із такими тяжкими пораненнями, які вони отримали там. І наша задача – просто підтримати їх в цьому. Це відповідальність суспільства за хлопців, бо вони в свій час взяли на себе відповідальність за всіх нас», – вважає Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, рівно рік тому «Bus of Heroes» із учасниками АТО на борту відправився з Житомира у поїздку країнами Європи. Своїми враженнями організатор поїздки Олександр Швецов та учасник подорожі Костянтин Султанбагомаєв поділились в ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info.

Як повідомляв Житомир.info, Олександр Швецов з Житомира служив у 30-й Новоград-Волинській окремій механізованій бригаді автомеханіком, поранення отримав у селі Весела Гора Луганської області в середині липня 2015 року, втратив ліву ногу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: подорож Bus of heroes поїздка  
Матеріали по темі