Політика

​У Житомирі за ініціативи нардепа Борислава Розенблата відкрили інклюзивний спортивний майданчик

25 травня 2019, 17:05

У центрі Житомира за ініціативи народного депутата України Борислава Розенблата збудували інклюзивний спортивний майданчик. На 900 квадратних метрах з м’яким покриттям розмістилися і тренажери, і гойдалки, які є доступними для кожного.

Щоб втілити проект у життя, знадобився рік і чимало зусиль, щоб подолати низку перешкод на шляху до мети: починаючи від етапу підготовки та погодження проектної документації до облаштування й благоустрою навколишньої території, - ділиться нардеп Розенблат.


«Ще минулого року гроші потрапили від державного бюджету до міського і розпочалися загальні будівельні роботи. Напередодні, коли сквер був майже готовий, я приїхав сюди, побачив сквер, і мені стало моторошно. Я тоді сказав, що я не буду відкривати цей майданчик. Адже людина має не просто займатися спортом на майданчику, вона повинна приїхати сюди. Якщо ми відкриваємо інклюзивний майданчик, то це люди з інвалідністю, вони повинні тут проїхати на своїх візочках. Тому я попросив компанію, яка робила ці роботи, щоб вони зробили благоустрій. Спільними зусиллями ми знайшли на це фінансування. Ні з державного, ні з міського бюджету на це не витратили ні копійки. Ви бачите сьогодні, як усе виглядає», - розповідає народний депутат України Борислав Розенблат.

Про зручність тренувань на новому спортмайданчику вже розмірковує професійний спортсмен - пара-каратист Данило Зелінський.

«Тут є багато тренажерів, які доступні. За допомогою яких розвивається та група м’язів, які потрібні спортсменам. Якщо буде можливість, я завжди буду радий сюди прийти і позайматися», - ділиться пара-каратист Данило Зелінський.

Про те, що з нетерпінням чекала відкриття, розповідає і Катерина.

«Особисто я чекала дуже довго, мені не вистачало такого. Житомир тільки зараз стає пристосованим для людей з інвалідністю. Тому, як на мене, максимально все продумано, максимально все зручно, і я дуже рада, що він нарешті відкрився», - каже Катерина Чорток.

На відкриття зібралося чимало людей, представників громадськості та влади. З-поміж тих, хто дякував Бориславу Розенблату за сприяння та облаштування у місті такого інклюзивно-спортивного майданчика, був і мер Сергій Сухомлин.

«Щасливий від того, що у нас в місті відкриваються спортивні майданчики, відкриваються такі місця, де можуть займатися люди з обмеженими можливостями. Це дуже важливо, адже ми всі однакові. Я дякую Бориславу Соломоновичу за його підтримку, бо без його ініціативи, його енергії цей майданчик не був би побудований. Також окрема подяка будівельникам. Вони не тільки хотіли просто зробити об’єкт, вони зробили гарну територію навколо, і це гарний приклад для інших», - говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

А от відповідальність за обслуговування майданчика віднині лежатиме на міському культурно-спортивному центрі, - розповідає начальник профільного управління міськради Ірина Ковальчук. Тому каже: робитимуть усе можливе, аби зберегти майданчик у тому вигляді, яким він є зараз.

«Тут центр міста, багато розважальних закладів, і хочеться, щоб він все-таки був більше для дітей у денний час, аніж для інших відвідувачів у нічний час. Тому, можливо, ми будемо на ніч його закривати, а зранку відчиняти для всіх бажаючих і відвідувачів. А взагалі ми дуже щасливі, що у центрі міста з’явився такий майданчик, який буде доступний усім і по тому, щоб сюди доїхати, і по тому, щоб ним користуватися», - ділиться начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міськради Ірина Ковальчук.

Загалом же, за субвенцію з держбюджету, яку, власне, і допоміг отримати нардеп Борислав Розенблат, у Житомирі має з’явитись іще 9 таких же сучасних, і найголовніше - доступних спортмайданчиків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: майданчик Розенблат  
Матеріали по темі