Політика

Дмитро Разумков у Житомирській політехніці: Держава повинна перестати бути Цербером, а стати сервісною структурою

25 червня 2019, 17:00

24 червня у Житомир приїздив голова політичної партії «Слуга народу», номер один у списку політсили Дмитро Разумков. Він, зокрема, відвідав Державний університету «Житомирська політехніка» та після експресекскурсії закладом поспілкувався з його викладацьким і студентським колективами.

Педагоги та студенти цікавилися питаннями освіти, бюджетного і податкового кодексів, медичної реформи та проблемами екології.

Під час розмови Дмитро Разумков зауважив, що держава нарешті має перестати бути так званим Цербером – багатоголовим міфічним псом, який не дозволяє проходити повз себе тим, хто спершу не кинув йому якусь подачку.

«Важливо створити умови, коли було б менше прямого контакту між чиновником та споживачем послуг, аби держава перестала бути Цербером, а стала сервісною структурою, яка допомагає нам з вами жити, а не так, як відбувається сьогодні: ви, коли приходите до чиновника, таке відчуття, що незрозуміло, хто в кого на роботі, наче не його утримують за вашу заробітну плату, а навпаки. Пора це змінювати», – наголошує політик.

Він зауважує, що у процесі «приборкання Цербера» у нагоді, зокрема, стануть новітні технології.

«Якщо ми говоримо про нові цифрові технології, то це дає можливість реально уникнути багатьох моментів, подекуди принизливих, а іноді і корупційних, адже комп’ютер хабарів не бере. Чим менше буде безпосереднього контакту між вами і чиновниками, тим менше спокус буде у чиновника, а у вас – менше дискомфорту», – твердить голова пропрезидентської партії.

Один з викладачів торкнувся проблеми міграції, яка нині є болючою для України. Дмитро Разумков переконаний, що люди шукають за кордоном не просто кращого заробітку, а стабільності.

«Ключова проблема в тому, що люди їдуть сьогодні з України до Європи навіть не через те, що вони там більше заробляють. Вони й раніше їздили, але повертались назад. А сьогодні вони їдуть туди, тому що тут не бачать перспективи. Розуміють, що, поїхавши до Польщі, Німеччини, Великобританії чи Франції, їхня родина буде знати, яким для неї буде завтрашній день, наступний тиждень або місяць. Тож треба зробити так, щоб люди почали повертатися: створювати умови, повертати сюди інвестиції, робити так, щоб люди вірили у свою державу. За багато років вони перестали вірити, що тут може бути гарно», – каже очільник політичної партії і додає: якщо сидіти склавши руки, молодь не зупинити.

«Якщо ми далі будемо сидіти і дивитись, як вони від’їжджають до інших країн, то, мабуть, вони поїдуть, і мої (діти) поїдуть, у мене ще малі, але теж поїдуть. Треба зробити так, щоб вони залишились. Саме тому ми спробуємо щось змінити. Сподіваюся, що коли мої діти підростуть, у них не буде бажання їхати до Польщі чи іншої держави», – каже Дмитро Разумков.

Один зі студентів поцікавився, чи готова партія «Слуга народу», в разі утворення монобільшості у парламенті майбутнього скликання, віддати крісло міністра освіти представнику іншої політичної сили. Дмитро Разумков наголосив, що приналежність до партій не має жодного значення, головне – результат.

«У випадку, якщо декілька політичних сил будуть присутні в коаліції, і у них будуть більш кваліфіковані кадри та пропозиції на ті чи інші позиції – чудово, беріть, аби лише результат був», – каже Дмитро Разумков.

Під час зустрічі з головою політичної партії «Слуга народу» Дмитром Разумковим були присутні кандидати в народні депутати Ігор Герасименко (62 округ) та Сергій Кузьміних (67 округ).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі