Політика

Рейтинги партій за 10 днів до виборів: п’ятірка лідерів та можливі зміни

11 липня 2019, 12:36

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 6-10 липня 2019 року, лідер виборчих перегонів залишається незмінним, прохідний бар’єр у 5% долають п’ять партій.

Результати опитування оприлюднили на сайті «Рейтингу» 11 липня.

Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 47% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також, наразі, долають прохідний бар’єр партія «Опозиційна платформа – За життя» (11,6%), партія «Європейська Солідарність» (8,2%), партія «Голос» (6,6%) та «Батьківщина» (6,4%). Партію «Сила і честь» готові підтримати 3,6%, «Опозиційний блок» – 3,2%, партію «Українська стратегія Гройсмана» – 2,8%, Радикальну партію – 2,5%, партію ВО «Свобода» – 2,1%. Рейтинг інших політичних сил – менше 2%.

Рівень довіри до Володимира Зеленського становить 65% (не довіряють 27%). Серед лідерів політичних сил відносно вищим рівнем довіри користуються Святослав Вакарчук (25%), Дмитро Разумков (24%), Анатолій Гриценко (23%), Юлія Тимошенко (22%), Юрій Бойко (22%), Володимир Гройсман (20%) та Ігор Смешко (20%). Найменше довіряють респонденти Петру Порошенку (14%) та Віктору Медведчуку (12%). На Заході країни найвищий рівень довіри мають Зеленський і Вакарчук, у Центрі – Зеленський, Гриценко, Тимошенко, Смешко і Гройсман. На Півдні – Зеленський і Бойко, на Сході – Зеленський, Бойко, Разумков і Медведчук.

Про опитування. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 6-10 липня 2019 р.

Водночас 9 липня результати всеукраїнське опитування громадської думки, яке проводилося з 25 червня по 7 липня 2019 року, оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Серед усіх респондентів, які точно або скоріше збираються голосувати, відповіді розподілилися таким чином: 37,8% проголосували б за партію «Слуга народу», 11% – за партію «Опозиційна платформа – «За Життя», 7,2% – за партію «Європейська Солідарність», 4,8% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», 3,4% – за партію «Голос», 3,2% – за партію «Сила і Честь».

Якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів), то отримаємо результати, відповідно до яких зараз пройти до парламенту найбільші шанси мають 6 партій: 48,5% проголосували б за партію «Слуга народу», 14,1% – за партію «Опозиційна платформа – «За Життя», 9,2% – за партію «Європейська Солідарність», 6,2% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», 4,4% – за партію «Голос», 4,1% – за партію «Сила і Честь».

Про опитування. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респонденти, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

Про те, що до парламенту можуть потрапити шість партій, говорить Соціологічна агенція Fama, яка досліджувала структуру електорального поля в період з 29 червня по 6 липня 2019 року.

На момент опитування найбільшу прихильність виборців демонструє партія Слуга Народу. Її показник моделювання електорального вибору у момент опитування становить 41,8%. Другу позицію займає Опозиційна Платформа - За життя (11,5%). Далі у рейтингу свої позиції зайняли Батьківщина (9,1%), Голос (7,5%), Європейська Солідарність (6,8%), Сила і честь (5,0%).

У структурі рейтингу кожної з партій виділено «ядро», «резерв», «потенціал». Ядро рейтингу – мінімальний розмір рейтингу партії чи кандидата, тобто частка виборців, які цілком визначені у своєму виборі і не розглядають альтернатив при ідентифікації своєї електоральної прихильності. Резерв рейтингу – показник електоральної прихильності виборців до партії чи кандидата, який формується із виборів різної міри визначеності респондентів, які, не розглядаючи альтернатив, обирають того чи іншого кандидата. Потенціал рейтингу – максимальний можливий розмір рейтингу партії чи кандидата в даний момент часу, тобто частка виборців, які гіпотетично готові голосувати за вказану політичну силу чи кандидата.

Про опитування. Дослідження проводилося методом face to face інтерв’ю з 29 червня по 6 липня 2019 року Соціологічною агенцією Fama. Загалом було опитано 2000 українців, віком від 18 років. Опитування проводилося на всій території України, окрім непідконтрольних українській владі районів Донецької, Луганської областей та АР Крим. Застосовувалася багатоступенева пропорційна стратифікаційна вибірка з квотою на останньому щаблі. Теоретична похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 2,3% для показників близьких до 50%, не перевищує 2,0% для показників близьких до 25% або 75%, не перевищує 1,4% для показників близьких до 10% або 90%, не перевищує 1,0% для показників близьких до 5% або 95%, не перевищує 0,5% для показників близьких до 1% або 99%.

Як повідомляв Житомир.info, за результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 29 червня – 3 липня 2019 року, партія «Слуга народу» готові підтримати 42.3%, «Опозиційна платформа – За життя» - 13.4%, партію «Європейська Солідарність» - 8.3%, партію «Голос» - 7.2%, ВО «Батьківщина» - 7.2%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибори ВР опитування рейтинг  
Матеріали по темі